Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocna (28.04.2024 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj przy kościele odbywa się „Żonkilowa Kwesta” na rzecz Wałbrzyskiego Hospicjum oraz dzieci terminalnie i nieuleczalnie chorych objętych opieką przez hospicjum.
  2. Zapraszamy na koncert „Blask Miłosierdzia”, który odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w naszym kościele. Koncert został przygotowany przez osoby związane z naszą parafią. W ramach koncertu usłyszymy m.in. utwory organowe J.S. Bacha, M.-T. von Paradis, J. Rheinbergera oraz pieśni o miłosierdziu Bożym.
  3. Od środy, 1 maja, przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które sprawować będziemy codziennie o godz. 18.30 w kościele.
  4. W piątek, 3 maja, przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. tego dnia sprawowane będą o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 19.00. Zapraszamy w sposób szczególny na Mszę św. o godz. 9.00, która będzie sprawowana w intencji Ojczyzny i naszego Miasta. Bezpośrednio po niej, na placu kościelnym, odbędą się miejskie uroczystości upamiętniające 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3. Maja.
    W piątek przypada także pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. 6.40-7.00 i 18.00-19.00.
  5. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Wyjątkowo w tym miesiącu zapraszamy na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi wieczorem, na godz. 18.30, który połączymy z nabożeństwem majowym.
    W sobotę także udamy się z comiesięczną wizytą do chorych, którą rozpoczniemy ok godz. 9.00.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.
    Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 w kościele.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: mamy nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli. Do nabycia są także książeczki „5 minut z Bogiem” na maj oraz książeczki „31 dni z Maryją” poświęcone nabożeństwom majowym.
  8. Wszystkim parafianom, gościom i kuracjuszom życzymy udanego weekendu majowego, wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.