Informacje o uroczystościach pogrzebowych śp. ks. Infułata Józefa Strugarka

Poniżej kilka informacji o przebiegu uroczystości oraz informacji porządkowych.

1. Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Mendyka rozpocznie się o godz. 13.00 w kościele parafialnym w Szczawnie-Zdroju.
  2. Trumna z ciałem będzie ustawiona w kościele od godz. 11.00.
  3. Różaniec za zmarłego rozpocznie się o godz. 12.00.
  4. O godz. 12.30 rozpoczną się okolicznościowe przemówienia (nie będzie możliwości zabrania głosu później, np. w ramach Ostatniego pożegnania). Osoby, które chciałyby takie przemówienie wygłosić proszone są o wypełnienie formularza (https://forms.gle/rBHxfQXD6618qWxK8) lub kontakt telefoniczny z ks. Proboszczem. Bardzo prosimy, aby przemówienia te zawrzeć w zwięzłych słowach.
  5. Księża koncelebrujący proszeni są o zabranie własnej alby oraz stuły koloru fioletowego. Dla księży koncelebrujących zarezerwowane będą ławki po stronie południowej nawy (wchodząc głównym wejściem po prawej stronie).
  6. Miejsca parkingowe. W porozumieniem z władzami miasta będzie możliwość zaparkowania samochodów:
    • na parkingu przy al. Spacerowej,
    • wzdłuż al. Spacerowej,
    • przy ul. Wojska Polskiego,
    • przy ul. Wita Stwosza.
      • Prosimy o stosowanie się do poleceń Policji oraz Straży Miejskiej.
  7. Ofiary na tacę będą przeznaczone na Msze św. w intencji śp. Ks. Infułata, które będą podane do wiadomości w późniejszym terminie. Msza św. w 30. dzień po śmierci sprawowana będzie 7 kwietnia 2024 r. o godz. 12.00.

,