Grupa biblijna zaprasza

Od marca w naszej parafii swoje spotkania rozpoczęła grupa biblijna. Poniżej krótka relacja jednej z uczestniczek spotkań:

W czwartek 2 marca 2023 r. o godz. 17 30 spotkaliśmy się w salce na plebanii, aby
pochylić się nad Słowem Bożym.
Spotkania biblijne, prowadzone przez ks. Proboszcza Tomasza, odbywają się w czwartki w godz. 17 30 – 18 45 w salce na plebanii. Mają one charakter otwarty.
Zawsze może na nie przyjść każdy, kto odczuwa potrzebę głębszego poznawania
Słowa Bożego, zawartego w Piśmie Świętym.
W czasie spotkania biblijnego wspólnie analizujemy Ewangelię, jaką będziemy czytać w nadchodzącą niedzielę. Każde z nich rozpoczynamy krótką modlitwą
. Następnie jedna osoba czyta wybrany fragment na głos, a potem każdy czyta jeszcze raz po cichu. Po tym ks. Proboszcz dzieli się z nami swoim komentarzem, zadając w trakcie pytania. Po wstępnym objaśnieniu jest czas na dzielenie się przemyśleniami i odczuciami oraz swobodną dyskusję, nierzadko dotyczącą różnych tematów życiowych i problemów wiary, w jakiś sposób wiążących się z czytanym Słowem Boga. Spotkania kończą błogosławieństwem pomagającym przeżyć resztę wieczoru i kolejne dni w zasłuchaniu w Słowo Boga, które niesie pokój, nadzieję, radość i szacunek dla drugiego człowieka.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego słuchania i rozważania Słowa Bożego.

Kiedy? Czwartek, godz. 17 30, salka na plebanii.

Przyjdź, posłuchaj, przemyśl, podziel się z innymi…