Zaproszenie do udziału w XIX pieszej pielgrzymce na Jasną Górę


Zaproszenie do udziału w XIX pieszej pielgrzymce na Jasną Górę.

Zapraszamy na 19. Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Pielgrzymka potrwa od 1 do 8 sierpnia.

Spotkanie organizacyjne dla osób chcących wyruszyć na pielgrzymi szlak odbędzie się w naszej parafii w kościele w środę 20 lipca po wieczornej Mszy Świętej.

Osoby, które nie mogą wyruszyć pieszo, zachęcamy do włączenia się w grupę duchowego uczestnictwa, która będzie otaczała pieszych pielgrzymów swoją modlitwą. Spotkania grupy duchowego uczestnictwa będą odbywały się w naszej parafii w kościele po wieczornej Mszy Świętej podczas trwania pielgrzymki.

Nasza parafia organizuje także pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę, aby osoby które nie mogą wyruszyć pieszo mogły uczestniczyć w uroczystym wejściu Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej. Wyjazd odbędzie się 8 sierpnia o godz. 5:20 spod naszego kościoła, powrót około godz. 22:00. Koszt wyjazdu 70zł. Zapisy u ks. Krzysztofa.

 

Zaproszenie Biskupa Świdnickiego do udziału w XIX pieszej pielgrzymce na Jasną Górę

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU
W XIX PIESZEJ PIELGRZYMCE DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ
NA JASNĄ GÓRĘ

1-8 sierpnia 2022 r.

Umiłowani Diecezjanie!
Bracia i Siostry!

Rozpoczął się czas wakacji i urlopów, czas zasłużonego wypoczynku po całym roku pracy i nauki. Naznaczony był on jarzmem pandemii, a w ostatnich miesiącach także wojną na Ukrainie. W tym okresie odbywają się w naszym kraju piesze pielgrzymki, a wśród nich ta najbardziej znana na Jasną Górę. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka diecezji świdnickiej wyruszy z katedry w poniedziałek 1 sierpnia br. po Mszy Świętej o godz. 8:00 i potrwa do 8 sierpnia. Tego dnia około godz. 13:00, pielgrzymi z naszej diecezji dotrą na Wały Jasnogórskie, gdzie będę na nich oczekiwał.

Hasło naszej pielgrzymki brzmi „WOLNI I WYZWALAJĄCY”. Te słowa pielgrzymi będą rozważać podczas swoich rekolekcji w drodze. Tak bardzo potrzeba dziś, abyśmy wszyscy byli ludźmi wolnymi od lęku, zniewoleń, nienawiści i grzechu. Potrzeba, abyśmy świadectwo naszego wyzwolenia i prawdziwej wolności zanieśli ludziom, którzy są zniewoleni przez zło, często nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Pierwszym krokiem, aby poczuć się wolnym, jest uświadomienie sobie swojego zniewolenia, czyli tego co odbiera nam pokój ducha i powoduje lęk. Św. Paweł przypomina: „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus” – tylko w Nim jesteśmy wolni. Na wakacyjne dni życzę Wam prawdziwej pogody ducha i radości, która płynie ze świadomości, że jestem wolny – wolny od grzechu. Takiej wolności nie da świat. Taką wolność może dać tylko Chrystus!

Bliższe informacje na temat poszczególnych grup, centrów pielgrzymkowych, spotkań przed pielgrzymowaniem oraz zapisów dostępne są na stronie internetowej i profilu Facebooka pielgrzymki świdnickiej oraz na stronie internetowej diecezji.

Zapraszam wszystkich chętnych do wyruszenia na pielgrzymi szlak, a tych, którzy nie mogą wyruszyć pieszo, zachęcam do duchowego uczestnictwa w tzw. Grupie 7. Na czas owocnego przygotowania i przeżywania XIX Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę udzielam wszystkim pasterskiego błogosławieństwa, oddając pod opiekę Matki Bożej Świdnickiej organizatorów oraz uczestników tegorocznej pielgrzymki.

† Marek Mendyk
Biskup Świdnicki

, ,