Przygotowania do miesiąca różańcowego


Przygotowania do miesiąca różańcowego

Choć mamy jeszcze wrzesień, wybiegamy niedaleko w przyszłość i myślimy już o październiku! A jak dobrze wszystkim wiadomo jest on miesiącem poświęconym modlitwie różańcowej. Jest to jedna z najpopularniejszych modliw, dzięki której wypraszane są tysiące łask na całym świecie.

Chcąc ubogacić wystrój naszego parafialnego kościoła, schola dziecięca (przy wsparciu swoich opiekunów, w tym Księdza Proboszcza) przygotowała piękny, duży różaniec, który będzie z nami wszystkimi przez cały maryjny miesiąc.  

Po jednej z sobotnich prób śpiewu, pełni energii i radości przystąpiliśmy do dzieła. Przy wykorzystaniu starych gazet, sznurków, papieru oraz drewna wspólnie stworzyliśmy różaniec. Był to dla nas czas spędzony nie tylko na jego przygotowaniu, ale również na rozmowie, uśmiechu, współpracy i wzajemnej życzliwości.  

Mamy nadzieję, że siostrze Renacie uda się pięknie wkomponować go w wystrój ołtarza. Mamy też nadzieję, że owoc naszej pracy spodoba się innym: parafianom, kuracjuszom oraz wszystkim odwiedzającym nasz kościół. 
Do zobaczenia na wspólnej modlitwie! 

Zachęcamy do niej codziennie, ale w szczególności w czwartki, kiedy to właśnie schola będzie prowadziła i ubogacała swoim śpiewem różaniec. 

Jak paciorki różańca przesuwają się chwile, nasz smutki, radości i blaski. A Ty Bogu je zanieś, połączone w różaniec, Święta Panno Maryjo, pełna łaski…

,