Pielgrzymka różańcowa do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie Śląskim


Pielgrzymka różańcowa do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie Śląskim

W pierwszą sobotę października grupa naszych parafian wyruszyła w pielgrzymce autokarowej do Barda na Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Różańcowych…

Wielką radością było zobaczyć tak liczną grupę osób przybyłych do bazyliki w Bardzie. Mszy świętej przewodniczył bp Marek Mendyk, któremu towarzyszył bp Ignacy Dec, który głosił tego dnia homilię. Po uroczystej Mszy Świętej udaliśmy się na dróżki różańcowe aby odmówić wspólnie różaniec oraz koronkę do Bożego miłosierdzia. Pogoda tego dnia dopisała więc wszyscy byli szczęśliwi. Było to piękne doświadczenie pobożności Maryjnej. Nie tylko podczas spotkania w Bardzie prosiliśmy Matkę Bożą o opiekę nad nami ale i w autokarze rozpoczęliśmy pielgrzymkę od odśpiewania Godzinek jak również w drodze powrotnej śpiewaliśmy pieśni do Matki Bożej. Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania róż różańcowych w Bardzie.