Pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę – fotorelacja


Pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę – fotorelacja

Pełna entuzjazmu grupa 30 osób 8 sierpnia 2022r o godzinie 5:20 wyruszyła na Jasną Górę, aby uczestniczyć w uroczystym wejściu XIX Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej…

 

W naszej pielgrzymce uczestniczyli mieszkańcy Szczawna Zdroju oraz osoby z okolicznych parafii. Organizatorem i opiekunem całej pielgrzymki był ks. Krzysztof Frącek nasz nowy wikary. Pielgrzymkę rozpoczęliśmy modlitwą, po której ks. Krzysztof przypomniał plan pielgrzymki oraz podał różne informacje organizacyjne. Naszej podróży na Jasną Górę towarzyszył śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP oraz wielu religijnych pieśni.

Dotarliśmy do Kawodrzy (dzielnicy Częstochowy) jako pierwsi pielgrzymi, mijając po drodze radosnych na nasz widok pieszych pielgrzymów. Osoby, które chciały uczestniczyć pieszo w bezpośrednim dotarciu na Jasną Górę dołączyły do pieszych pielgrzymów natomiast reszta udała się autokarem na parking pod Jasnogórskim Sanktuarium.

Widok z wałów jasnogórskich wchodzących pieszych pielgrzymów zapierał dech w piersiach. W tym roku frekwencja na pieszej pielgrzymce bardzo dopisała. Zwieńczeniem pieszej pielgrzymki była uroczysta Msza Święta na wałach jasnogórskich, której przewodniczył bp. Marek Mendyk.

Po Mszy i czasie indywidualnej modlitwy wyruszyliśmy autokarem w drogę powrotną do Szczawna Zdroju zabierając ze sobą 20 pieszych pielgrzymów. Naszej podróży towarzyszyła modlitwa Różańcowa oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia. Śpiewaliśmy pieśni religijne szczególnie te poświęcone Matce Bożej. Ksiądz Krzysztof poświęcił dewocjonalia kupione na Jasnej Górze.

Na koniec przyszedł czas podziękowania i podsumowania całej pielgrzymki. Każdy powtarzał, że była ona wyjątkowa. Pielgrzymi nie mogą się doczekać kolejnej pielgrzymki autokarowej.