Czuwanie modlitewne


Czuwanie modlitewne z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki

W niedzielę 18 września o godzinie 18 zebraliśmy się w naszym kościele, aby wspólnie celebrować i uwielbiać Pana utajonego w Najświętszym Sakramencie. W szczególności było to ważne wydarzenie dla młodych parafian, gdyż to właśnie tego dnia obchodziliśmy wspomnienie św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży w Polsce.

Śpiew, rozważania, wspólna modlitwa, ale także sam wystrój ołtarza, okazja do spowiedzi wprowadziły w chwilę zadumy i refleksji. Każdy mógł zastanowić się nad tym czy jest gotów do naśladowania Chrystusa, podążania Jego drogą, świadczenia o Nim. Szczególnie ważne jest to w obecnych czasach, w których niejednokrotnie trudno nam przeciwstawić się rzeczywistości i otaczającemu nas światu. Zebrani w kościele prosili u progu nowego roku duszpasterskiego, za wstawiennictwem św. Stanisława Kostki, o prawdziwą miłość, wierność Bogu, świętość życia, dar mądrości, zachowanie czystości. Klęcząc przed Najświętszym Sakramentem wypraszali również potrzebne łaski i błogosławieństwo na nadchodzący czas, aby móc każdego dnia ukazywać Miłość Ukrzyżowanego. 

Wszystkim uczestniczącym w tym wydarzeniu serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i już teraz zapraszamy na kolejne czuwanie, które zaplanowane jest w listopadzie! 

,