„Zimowisko w Rabce 2020”- dzień 2


„Zimowisko w Rabce 2020” – dzień 2

Dziś rano obudziliśmy się o godz 8.00 – choć to dla wielu godzina jeszcze głębokiego snu. Następnie udaliśmy się na pyszne śniadanie, które oczywiście rozpoczęliśmy modlitwą – fajną, bo śpiewaną. Potem poszliśmy na Mszę Świętą podczas której „królowała” litera D – jak DOBRO o którym mówił w ramach kazania ksiądz Marcin. Czas na zwiedzanie uzdrowiskowego miasta, przyszedł po eucharystii. Na naszej trasie podziwialiśmy między innymi amfiteatr, słynną fontannę słoni i pomnik Świętego Mikołaja. Było naprawdę wspaniale choć śnieżna pogoda nas nie rozpieszczała. W parku spotkaliśmy żołnierzy Wojska Polskiego, z którymi mieliśmy okazję porozmawiać, przymierzyć ich kamizelki i hełmy. Nie zabrakło nam też czasu na zakupy ładnych pamiątek z Rabki. O godzinie 16.00 cała załoga udała się na obiad. Potem czekały nas jeszcze warsztaty plastyczne. Robiliśmy kolorowe ramki do obrazków Piątki Poznańskiej, wianki z szyszeki orzechów oraz motyle i serca z życzeniami walentynkowymi, które 14 lutego zostaną przez nas zaniesione o DPS-u w Rabce. Wspaniały, świeży śnieg zachęcał do zabawy. Grupa Pana Artura ulepiła bardzo dużego bałwana przed Domem Rekolekcyjnym „BETANIA”, w którym mieszkamy podczas zimowiska. Z dobrymi humorami i z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do ośrodka. O godz. 18 rozpoczęła się dyskoteka, którą prowadził Disc Jockey z Zakopanego. W trakcie zabawy odbywały się konkursy, zapewniające wszystkim dużo atrakcji i śmiechu. Zwycięzcy każdego z konkursów zostali nagrodzeni czekoladami lub walentynkowymi lizakami. Po zakończonej dyskotece rozeszliśmy się do pokoi, aby przygotować się do snu, gdyż jutro pobudka jest wyjątkowo wcześnie o godz. 6.00. Grupa IV

,