“Zimowisko w Rabce 2020” – dzień 5


“Zimowisko w Rabce 2020” – dzień 5

G jak godność. Największym darem człowieka jest GODNOŚĆ. Bóg kocha i przyjmuje nas takimi jakimi jesteśmy. Po rannej pobudce i walentynkowym śniadaniu nasza duchowa uczta – Eucharystia, na której ks. Marcin w głównej myśli podał, iż bardzo ceni i podziwia św. Jana Bosko za Jego miłość i cierpliwość do młodych, szanował godność każdej młodej osoby, która stanęła na Jego drodze. Krzyż był przewodnikiem w Jego życiu, z którego czerpał miłość, bo Bóg jest Miłością. Błogosławieństwo na dzień dzisiejszy otrzymaliśmy z wyjątkowego krzyża, który był świadkiem tragicznej śmierci Poznańskiej Piątki. Atrakcją dzisiejszego dnia był seans w kinie filmu „Doktor Dolittle”. Przygotowane dzień wcześniej motylki, serca i wianki walentynkowe najmłodsze dzieci zaniosły mieszkańcom Domu Opieki w Rabce. Ich serdeczne życzenia wywołały uśmiech na twarzach starszych ludzi i opiekunów. Po powrocie czekał na nas piątkowy-postny dobry obiad. Rozegrano dalszy ciąg rozgrywek sportowych na sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza. Przy wieczornej wspólnej zabawie grupa 1 wykonała dzisiejsze zadanie – szukanie imion w balonach na czas. Zadanie wykonano perfekcyjnie. Pozostałe grupy uczestniczyły w grach, zabawach i animacjach „Wieczoru walentynkowego” Grupa 1