Zimowisko w Rabce 2020 – dzień 3


„Zimowisko w Rabce 2020” – dzień 3

„Zakopane, Zakopane całe śniegiem zasypane…” Pobudka baaaarrrdzo wcześnie – 6.00 RANO !? Oczywiście modlitwa i śniadanie. Zaprowiantowani ruszamy do „zimowej stolicy Polski”, by w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach uczestniczyć we Mszy Świętej. Literą „ważną” dzisiejszego dnia jest W – jak WIARA. Edward Kaźmierski błogosławiony z Piątki Poznańskiej pisał: „Jakaż to siła, ta nasza wiara”. Czujemy tę siłę każdego dnia uczestnicząc w Eucharystii, słuchając słowa Bożego i próbując żyć Bożymi przykazaniami oraz podziwiając piękno przyrody. Bajecznie ośnieżone góry, kolorowe tłumy na Krupówkach, oscypki, poduszki w kształcie owieczek i gorące kakao – to współczesne Zakopane. Jego symbolem jest także Aquapark, w którym ksiądz Marcin zaplanował dla nas trzy godziny wodnego szaleństwa. Zmęczeni ale radośni wróciliśmy do naszego Domu Rekolekcyjnego gdzie czekała na nas obiadokolacja. Po godzinie 19.00 nie było leniuchowania! Niektórzy z wychowawcami wyszli na spacer po wieczornej Rabce, inni szaleli śpiewając KARAOKE lub tańcząc. Zakończyliśmy także warsztaty plastyczne przygotowując dla mieszkańców DPS-u w Rabce – kolorowe wianki, fantazyjnie ozdobione lizaki i „serduszkowe” kartki – zapewniające o naszej pamięci. Tak zakończył się kolejny dzień naszego zimowiska – będącego czasem poznawania Boga i ludzi. Grupa III

,