„Zimowisko w Rabce 2020” – dzień 1


„Zimowisko w Rabce 2020” – dzień 1

Pierwszym punktem naszego zimowiska była podróż pięknym, nowym autokarem. Już podczas jazdy mieliśmy okazję poznać się zarówno z obozowiczami jak i patronującą nam przez ten tydzień Poznańską Piątką, do której wracać będziemy każdego dnia. Podczas jazdy nauczyliśmy się wesołej piosenki o naszych patronach i zapoznaliśmy się z planem dnia. Po przyjeździe i zakwaterowaniu w Domu Rekolekcyjnym „BETANIA”, zjedliśmy obiadokolację i zapoznaliśmy się z zasadami BHP. Wszyscy uczestniczyliśmy w Mszy Świętej, która odbyła się w kaplicy Jana Pawła II, co zdecydowanie pozwoliło nam się do siebie zbliżyć. Podczas mszy towarzyszyła nam Piątka Poznańska, którą ksiądz Marcin dał nam poznać bliżej dzięki kazaniu. Nie obyło się również bez cytatów, które towarzyszyć będą nam każdego dnia, aż do końca tego wyjazdu. Następnie nasza grupa poznała swoje zadanie na następny dzień, dzięki czemu na pewno nie będziemy się nudzić w trakcie zwiedzania. Poza Poznańską Piątką, towarzyszy nam również hasło przewodnie „ODWAGA”, na każdy dzień wyjazdu, przypada jedna litera z tego właśnie słowa. Dzisiaj hasłem była odpowiedzialność, co zdecydowanie pasowało do pierwszego dnia zimowiska, bo pozwoliło nam lepiej zrozumieć zasady, których będziemy przestrzegać. Ostatnim punktem dzisiejszego dnia był wspólny spacer po Rabce, dzięki któremu mogliśmy poznać się z Rabką i zrobić zakupy na następny dzień. Grupa V

,