Ukochanymi dziećmi Boga


Ukochane dzieci Boga

1 czerwca obchodzony jest na całym świecie jako Dzień Dziecka. Nie zapominają o tym również Młodzi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

 

 

1 czerwca obchodzony jest na całym świecie jako Dzień Dziecka. Nie zapominają o tym również Młodzi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży – zarówno ci 'mali’ i 'duzi’ KSM-owicze pamiętają w swoim codziennym życiu o miłości naszego Ojca w Niebie i o radości jakiej dostarcza nasza wspaniała służba Bogu. Boża miłość dodaje barwy szaremu życiu. Zostaliśmy powołani do życia w pełni radości, a tę pomaga nam wprowadzać codziennie na nowo wspólnota KSM-u. Wspólnie przeżywamy te radości i odkrywamy swoje pasje a podejmowane inicjatywy stają się istotnie sposobem ewangelizacji. Liczne rekolekcje, koncerty, spotkania czy inne podejmowane inwencje pokazują wyraźnie jakim rozradowaniem napawa nas Boża miłość. O tej miłości przypominają nam również na co dzień nasi patroni: św. Stanisław Kostka i bł. Karolina Kózkówna. Ich życiorysy najpełniej pokazują, że młodzi ludzie jak najbardziej mogą zostać świętymi. Uczą nas oni stałości przekonań i wytrwałości. Pokazują by w każdym człowieku widzieć bliźniego – w końcu wszyscy jesteśmy jedną rodziną. Tak jak tu na ziemi zawsze będziemy dziećmi naszych rodziców, tak też dla Boga jesteśmy zawsze jego ukochanymi dziećmi, niezależnie od wieku. Świadczą o tym też słowa samego Jezusa: „Zaprawdę, powiadam wam, kto nie przyjmuje Królestwa Bożego jak dziecię, nie wejdzie do niego.” Łk 18,17 Klaudia