Tradycja mimo pandemii koronawirusa


Tradycja mimo pandemii koronawirusa

Dużymi krokami zbliża się Niedziela Palmowa. W naszej polskiej tradycji to czas wiosny i wykorzystywania pierwszych pędów wierzb, forsycji, bukszpanu itp. Jak niegdyś hebrajskie dzieci, chcemy naszego Króla przywitać jak najładniej. W naszej parafii od lat w ten dzień odbywał się konkurs na największą i najciekawszą palmę. Brały w nim udział przedszkola, szkoły, kluby seniorów, osoby prywatne i kuracjusze. Dziś takiego konkursu nie można zorganizować, bo jest epidemia. Chcąc wprowadzić ten klimat Niedzieli Palmowej nasza parafia od tygodnia zachęca dzieci, rodziców i tych, którzy nie mogą pracować i pozostają w domach, do samodzielnego zrobienia palmy. Palmy te można fotografować, zdjęcia wysłać na stronę parafii, a w Niedzielę Palmową postawić na swoim stole. To będzie znak łączności oglądających Mszą św. w telewizji/internecie – z całym Kościołem. My też wraz Siostrami Służebniczkami rozpoczęliśmy sporządzanie palm. Po wcześniejszym przygotowaniu warsztatu (wstążkami, nożyczki, bazie, wiklina, bukszpan) s. Augustyna przystąpiła do wykonania pięknych palm dla księży, które w najbliższą Niedzielę kapłani wniosą do szczawieńskiego kościoła i poświęcą. ks. Marcin