Radość o poranku


Katecheza dla dzieci – Radość o poranku

Misiu, dziś Niedziela Zmartwychwstania. Serca nasze biją wielką radością, buzie uśmiechnięte, mimo że czas pandemii i nie widać jej końca, to nadzieja, jaką daje nam Chrystus Zmartwychwstały, odsuwa pesymistyczne myślenie i wszelkie lęki. To jest szczęście nas, wierzących, że wszystko ma sens, nawet trud. Jezus nadaje wartość nawet cierpieniu. Zdzisiu, rozglądam się po kościele i widzę symbole Jezusa uwalniające nas z grzechu. Pewno jesteś ciekawy, jakie to symbole? (od Niedzieli Palmowej mamy transmisję online, myślę że dziś wejdziesz na stronę parafii: parafiaszczawno-zdroj.pl, na zakładkę TRANSMISJA MSZY ŚW. ONLINE i zobaczysz symbole). Tak, opowiadaj! Nie mogę się doczekać. Co mamy w naszym kościele nowego? Misiu… nic nowego. Te rzeczy są na wyposażeniu kościoła i pewno widziałeś je już nie raz. Ale słuchaj, opowiadam: W naszej świątyni mamy paschał, pusty grób, figurę Zmartwychwstałego. Paschał – symbol światła i Jezusa Zmartwychwstałego, który został zapalony w Wigilię Paschalną oraz figurę Zmartwychwstałego, która pokazuje Jezusa uwalniającego nas z grzechów. Jak widzisz nasz przyjacielu, od naszego ostatniego wirtualnego spotkania sporo się w nim zmieniło. A te rzeczy pewno widziałeś i znasz. No tak, przecież znam! Misiu, tak samo jak nasz kościół zmieniają się też nasze serca. Po wielkim Poście są już czyste i jest w nich wiele miejsca dla Pana Boga. Więc teraz cieszymy się i pozdrawiamy się słowami: „Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!” Misiu, jestem ciekawy, co u twoich koleżanek owieczek? Co zapisałeś w pamiętniku pod datą 12 kwietnia? „Dziś wspaniałe, najpiękniejsze święta. Wielkanoc. Od rana słyszymy Alleluja, radosne dzwony z naszego kościoła. Spotkanie przy wielkanocnym śniadaniu. Ale najbardziej się cieszę, kiedy pomyślę, że w ten dzień Jezus już zbawił wszystkich ludzi! Nikt nie będzie już samotny. Każdy może żyć z czystym sercem i mieć nadzieję na pójście do nieba. To największa radość, bo święta są radosne. Nie możemy tego dnia się kłócić ani narzekać. Nie możemy być smutni ani przygnębieni, bo Jezus daje nam największą radość. Nowe życie! Alleluja!” Misiu, życzymy ci dużo radości, niech twoje koleżanki będą nadal tak szczęśliwe, jak dotąd. Myślę, że jutro, w dzień śmigusa-dyngusa, wirtualnie oblejesz owieczki wodą. ks. Marcin