Pracowite początki

W kilka dni po przybyciu na parafię, nowy proboszcz ks. Tomasz Zięba, podjął się kilku drobnych prac konserwatorskich.

Jednym z pierwszych ważnych elementów wymagających naprawy była uszkodzona rynna w tylnej części kościoła, która okazała się także zapchana przez liście zalegające w rurze spustowej. Drugim ważnym krokiem było zabezpieczenie dachu nad zakrystią, który przy obfitych opadach deszczu przeciekał zalewając zakrystię. Poprawiono łączenie blach na załamaniu dachu oraz uszczelniono zabezpieczenie kominów. Mamy nadzieję, że te drobne aczkolwiek ważne prace dekarskie pozwolą zabezpieczyć dach kościoła na kolejnych kilka miesięcy. Niestety, stan pokrycia dachowego na kościele jest w złym stanie i należy w przeciągu najbliższych 2-3 lat go wymienić.

Ostatnią pracą wykonaną w tych dniach, drobną ale poprawiającą komfort wiernych, było odblokowanie i otwarcie drugiego skrzydła głównych drzwi do kościoła. W najbliższych dniach zostanie wykonana i zamontowana do nich nowa zasuwa, która pozwoli na bezpieczne ich zamykanie.