niestrudzonym czcicielem Maryi.


„Niestrudzony czciciel Maryi”

Dnia 16 kwietnia 2020 roku pożegnaliśmy wspaniałego człowieka i kapłana, księdza Eugeniusza Jacyszyna, proboszcza Radomierza i Trzcińska, pochodzącego ze Szczawna- Zdroju. Ksiądz Eugeniusz zmarł w Wielki Piątek, mając 66 lat życia i 39 lat kapłaństwa. Zmarły kapłan, urodził się w 1954 roku, święcenia kapłańskie przyjął w 1981 roku. Następnie pracował jako wikariusz w Parafiach: Świętej Trójcy w Legnicy, Wniebowzięcia NMP w Polanicy-Zdroju oraz Nawiedzenia NMP w Karpaczu. Od 10 sierpnia 1992 roku pełnił funkcję proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Różańcowej w Radomierzu, w dekanacie Jelenia Góra Wschód. W 2015 roku powołany do pełnienia posługi Ojca duchownego dekanatu Jelenia Góra Wschód. W ramach uroczystości pogrzebowych, dnia 15 kwietnia 2020 roku w Radomierzu, Biskup Legnicki odprawił Mszę Świętą w intencji zmarłego kapłana, jednocześnie umożliwiono wiernym ostatnie pożegnanie swojego proboszcza. Dzisiejszej Mszy Świętej w rodzinnym Szczawnie, przewodniczył przyjaciel zmarłego kapłana, delegat Biskupa Legnickiego Ksiądz Prałat Józef Lisowski, Kanclerz Legnickiej Kurii Biskupiej, który ze wzruszeniem podczas homilii, wspominał najważniejsze wydarzenia z życia księdza Eugeniusza. „Mamy świadomość – mówił ksiądz Józef – że zarówno życie jak i śmierć są wpisane w Boży plan Opatrzności, plan prowadzący nas do świętości i Zmartwychwstania. A my mamy nadzieję, a nawet pewność, że to życie kapłańskie, było pięknie przeżyte. To życie kapłańskie przyniosło tak wiele owoców duchowych, bo zmarły ksiądz Eugeniusz, był kapłanem Eucharystii, niestrudzonym czcicielem Maryi.” Po Mszy Świętej nastąpiły obrzędy ostatniego pożegnania, ksiądz Eugeniusz Jacyszyn został pochowany na cmentarzu w swoim ukochanym rodzinnym Szczawnie- Zdroju.ks. Marcin