Koncert organowy 2.08.2020


Zapraszamy na koncert organowy:

dr Michał Szostak, organy

2 sierpnia 2020 r., godz. 16.00
Kościół Wniebowzięcia NMP w Szczawnie-Zdroju

Program koncertu:

  • Improwizacja, Wariacje symfoniczne
  • J.S. Bach, Aria na strunie G, BWV 1068
  • J.S. Bach, Fantazja G-dur, BWV 572
  • F. Chopin, Preludium h-moll, op. 28, nr 6
  • F. Chopin, Mazurek B-dur, op. 7, nr 1
  • L. van Beethoven, Symfonia c-moll nr 5, op. 65, Allegro con brio
  • L.J.A. Lefébure-Wély, Choir de Voix Humaines, op. 122, nr 7
  • L.J.A. Lefébure-Wély, Bolero de concert, op. 166
  • Improwizacja, Arabeska
  • W. Kilar, Polonez ze suity orkiestrowej „Pan Tadeusz”

wstęp wolny / free entrance

O wykonawcy:

Dr Michał Szostak studiował grę na organach na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Andrzeja Chorosińskiego, a także improwizację organową w Pontificio Istituto Ambrosiano di Musica Sacra w Mediolanie w klasie maestro Davide Paleari. Swe umiejętności doskonalił w londyńskim The Royal College of Organists oraz podczas kursów mistrzowskich na całym świecie. Od 2019 r. jest doktorem sztuk muzycznych w zakresie gry na organach. Prowadzi czynną działalność koncertową (w krajach Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Azji i Afryki) wykonując kilkadziesiąt recitali rocznie. Uczestniczy w konferencjach naukowych, jest autorem książek nt. organów, a jego artykuły pojawiają się regularnie w periodykach polskich oraz zagranicznych (w brytyjskim „The Organ”, amerykańskich „The Diapason” i „The Vox Humana” oraz kanadyjskim „Organ Canada”). Jest członkiem The American Guild of Organists z siedzibą w Nowym Jorku oraz amerykańskiego The Organ Historical Society. W latach 2002-2011 był organistą kościoła M.B. z Lourdes w Warszawie, a w latach 2011-2018 pracował w sanktuarium w Licheniu Starym. Nagrał szereg płyt CD i był współautorem cyklu audycji nt. organów w Radio Warszawa 106,2. Jest założycielem Fundacji im. Jana Drzewoskiego zajmującej się tematyką organową. Więcej informacji na stronie http://www.michalszostak.org