Hagiobajki”, czyli… o świętości inaczej” – Start


„Hagiobajki”, czyli… o świętości inaczej – Start

Praca nad zdobywaniem nowych umiejętności i rozwijaniem swoich zainteresowań nie powinna bać się żadnych ograniczeń, stereotypów a nawet wirusów. Dlatego tym razem stajemy przed zupełnie nowym wyzwaniem: „Hagiobajki”, czyli… o świętości inaczej”. Wzięliśmy udział w Ogólnopolskim konkursie literacko-plastycznym, który został zorganizowany przez Rzymskokatolicką Parafię p.w. św. Piotra i Pawła w Szklarach Górnych i Szkołę Podstawową im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych. Konkurs ma na celu podniesienie świadomości wiedzy o historii świętych i błogosławionych Kościoła Katolickiego i Kościołów Wschodnich oraz rozwijanie poczucia więzi z Kościołem Katolickim i Kościołami Wschodnimi. Organizatorzy zachęcali utalentowane dzieci, młodzież oraz dorosłych do pisania, rysowania i prezentowania własnej twórczości. Zgodnie z Regulaminem przedmiotem Konkursu było wykonanie pracy literackiej lub komiksu zgodnie z tematem Konkursu. Z naszej parafii została przesłana praca zatytułowana: ”Bądźcie jak Frassati – bajka nie tylko dla dzieci!” Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia, bo nagrodą główną w Konkursie jest publikacja nagrodzonych prac w formie audiobooka i wydania zbiorczego komiksu. Poza tym Organizator przewidział cenne nagrody rzeczowe. ks. Marcin