Gwiazda nadziei dla Amazonii przygotowana


Gwiazda nadziei dla Amazonii przygotowana

Głoszenie Dobrej Nowiny, dzielenie się radością i wiarą, zaproszenie do misyjnego zaangażowania i pomocy rówieśnikom z krajów misyjnych – oto cel warsztatów przeprowadzonych podczas katechezy w klasach szóstych. W Szczawnie-Zdroju w tym roku to właśnie dzieci z klas szóstych podjęły trud kolędowania dla swoich rówieśników z innej części świata. Tegoroczne przedsięwzięcie dedykowane jest małym mieszkańcom Amazonii. – Trudne warunki życia w amazońskiej dżungli czynią je bezbronnymi wobec licznych problemów. Szczególną uwagę chcemy zwrócić na problem ciężkiej pracy, niebezpiecznej i szkodliwej dla dzieci z Amazonii, których jednym z zajęć jest handel – podkreślał ks. Marcin. Pierwsze przygotowanie misyjnego kolędowania dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szczawnie odbyło się początkiem roku, 2 stycznia 2020. W ramach katechezy dzieciom została przybliżona sytuacja dzieci w Amazonii, przypomniano, że jesteśmy Kościołem powszechnym i powinniśmy myśleć o naszych braciach i siostrach w całym Kościele, nie tylko w naszym otoczeniu. Misyjne kolędowanie odbędzie się 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego. Chcemy być w ten dzień znakiem (gwiazdą), kolegami/koleżankami dla tych, którzy jeszcze Jezusa nie znają. Chcemy „zejść z kanapy” i świadectwem życia doprowadzić naszych małych przyjaciół, jak gwiazda – Mędrców, do Jezusa. W ramach katechezy dzieci przygotowały gwiazdę kolędniczą. Zabawa polegała na wycięciu części gwiazdy, oklejeniu bibułą jej ramion i przypięciu ozdób. Warsztaty były też okazją do śpiewania kolęd oraz rozmowy o tym, jak uczniowie przeżyli święta. Podczas warsztatów dzieci zaprezentowały krótkie jasełka, które odegrają w każdym odwiedzanym domu podczas kolędowania. Już z niecierpliwością czekamy na 6 stycznia, kiedy to po Mszy Świętej o godz 10.45 uroczyście pobłogosławieni kolędnicy wyruszą z katechetami do rodzin w szczawieńskiej parafii, aby w tym świątecznym czasie integrować wspólnotę parafialną, budząc w wiernych ducha misyjnego, przyczyniając się do ożywienia wiary i chrześcijańskiej miłości. ks. Marcin

,