Gdy Bóg woła – trzeba zostawić wszystko, swoją sieć, swoich bliskich i iść za Nim


Życzyli sobie nawzajem światłości!

Ja jestem światłością świata. Kto idzie za mną nie będzie chodził w ciemności. W szczawieńskiej wspólnocie dziś było wyjątkowo jasno. Nie przez słońce, którego dziś nie brakowało, ale przez ludzi, którzy świecili świadectwem życia. Na Mszę św. dla dzieci Miś Zdzisław, nawiązując do opowiadania o krainach: Zabulona i Neftalego, przygotował ziemię w miskach – w jednej misce ziemię z Krainy Ciemności, w drugiej – żółty piasek z Krainy Światłości. Miś mówi: Mam tutaj przygotowaną ziemię z Krainy Ciemności – błoto. Gdybyśmy zaszli gdzieś daleko i natrafili na takie błoto, to pewnie z takiego miejsca chcielibyśmy szybko zawrócić. Jezus mówi dzisiaj do nas, że właśnie w tych krainach przychodzi światło, rodzi się coś dobrego, i to światło wstąpiło także do serc ludzi. Mam tutaj inną ziemię – piasek. Taki piasek, jaki możemy znaleźć nad morzem czy jeziorem. W takim miejscu Jezus spotkał kilka osób, apostołów. Oni poznali Mistrza, poszli za Jezusem, ich serca nie były zaciemnione, były czyste jak ten piasek. Miś przybliżył też sylwetki Bł. Poznańskiej Piątki: – Jak Jezus w dzisiejszej Ewangelii powołał apostołów nad jeziorem, tak kiedyś powołał 5 młodych chłopaków, którzy podejrzewani przez gestapo o przynależność do tajnej organizacji politycznej zostali aresztowani i zamordowani w Dreźnie. Byli to: bł. Czesław Jóźwiak (22 lata), bł. Edward Kaźmierski (22 lata), bł. Franciszek Kęsy (21 lat), bł. Edward Klinik (23 lata), bł. Jarogniew Wojciechowski (19 lat). Ci młodzieńcy będą patronować dzieciom i młodzieży ze Szczawna w czasie tegorocznych ferii. W piątek przedstawiciele wychowawców udadzą się do Poznania po relikwie tych młodych mężczyzn, aby w niedzielę 2 lutego były obecne na Mszy Świętej dla dzieci, a później zostaną wzięte na „Zimowisko w Rabce”. Światło, które dziś mocno świeciło świadectwem zauważył Ksiądz Biskup, który przybył do szczawieńskiej wspólnoty, by o godz. 12.00 przewodniczyć Mszy św. sprawowanej w intencji lekarzy. Ks. Biskup podziękował im i wszystkim pracownikom służby zdrowia za świadectwo wiary, za służbę przy potrzebujących. Po Eucharystii odbyło się spotkanie w Restauracji Maria Helena, gdzie przy stole można było wymienić się doświadczeniami, ucieszyć się sobą nawzajem, podziękować, ale i życzyć sobie wzajemnie zdrowia, sił i wiary. Kolejnym punktem dzisiejszego dnia w szczawieńskiej wspólnocie parafialnej było opłatkowe spotkanie grup parafialnych na plebanii. Przedstawiciele wszystkich grup parafialnych ze swoimi kapłanami, na czele z księdzem proboszczem, z opłatkami w rękach życzyli sobie nawzajem światłości w codziennych działaniach i światła świadectwa, które jest bardzo potrzebne w pociąganiu innych, pozostających może jeszcze w ciemności grzechu i zła. Na spotkaniu nie brakło czasu na refleksje i podziękowania. To dzisiejsze światło Jezusowe zaświeciło w naszej parafii bardzo mocno. Świadectwem naszego życia pokazaliśmy wiarę oraz to, że chcemy w jedności budować królestwo Jezusa. Niech Jezus dzisiejszym dniem będzie uwielbiony. ks. Marcin