„Człowiek jest wielki… przez to czym dzieli się z innymi.”


Człowiek jest wielki… przez to czym dzieli się z innymi.”

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi. Słowa Wielkiego Polaka- Jana Pawła II nabierają dziś wyjątkowego znaczenia. Dobro ofiarowane drugiemu człowiekowi z potrzeby serca to najpiękniejszy dar. Dziś taki dar otrzymaliśmy, a to wszystko w ramach IV edycji akcji „Nie bądź sknera, kup pampera”, podczas której zbieramy pampersy, chusteczki nawilżane, kremy, oliwki i inne środki pielęgnacyjne dla podopiecznych Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska” Formuła Dobra” oraz dla Hospicjum „Dajmy Nadzieję” ze Lwowa. „ Formuła Dobra” to domowe hospicjum dla dzieci, co oznacza, że dzieci nieuleczalnie,bądź przewlekle chore mogą być w domu, z niezbędnym do codziennego funkcjonowania sprzętem medycznym, z rodzicami, rodzeństwem, wśród swoich zabawek, w otoczeniu tego wszystkiego, co znają i kochają i to do nich przyjeżdża lekarz, pielęgniarka, by każdego dnia, czy nocy nieść pomoc. Hospicjum jest bliskie naszemu sercu, tym bardziej dziękujemy za czynny udział w akcji wszystkim tym, którzy się w nią włączyli. Za koordynowanie akcji w parafii dziękuję ks. Marcinowi, który przyjechał dziś do Słupca i przywiózł paczki pampersów, chusteczek, podkładów higienicznych. W imieniu małych podopiecznych serdeczne Bóg Zapłać za ofiarowane dobro i pomocną dłoń podaną drugiemu człowiekowi. Jak mówił Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński: Z drobiazgów życiowych, wykonywanych wielkim sercem powstaje „wielkość człowieka” Agnieszka i Andrzej