Całkowicie zawierzyć Bożej miłości


Całkowicie zawierzyć Bożej miłości

„W chorobie czy w jakimkolwiek cierpieniu trzeba zawierzyć Bożej miłości, jak dziecko, które zawierza wszystko, co ma najdroższego, tym, którzy je miłują, zwłaszcza swoim rodzicom. Potrzeba nam więc tej dziecięcej zdolności zawierzenia siebie Temu, który jest Miłością”. Jan Paweł II Pandemia zmieniła nasze życie. Dla wielu jest to czas nawrócenia, mimo wszystko także czas otwarcia na drugiego człowieka, za którego jestem odpowiedzialny. To czas także często solidarności, wdzięczność, wyciszenia, pokory i bycia tu i teraz. A skoro w większości zwolniliśmy tempo naszego życia, zaczęliśmy smakować każdą darowaną nam chwilę, obudziło się w nas pragnienie głębszej wiary i człowiek zaczął otwierać się na łaskę Bożą, tak jak to robiła Maryja. Nasza Mateczka nawoływała nas podczas wielu swoich objawień do odmawiania różańca i dała obietnicę, że kto będzie się modlił w taki sposób, będzie ocalony i ocali świat od nieszczęść spowodowanych przez grzech. Arcybiskup Stanisław Gądecki, 14 marca 2020 r., zachęcał do trwania w modlitewnej jedności wszystkich Polaków i Polonię, dzięki odmawianiu codziennie o godzinie 20.30 właśnie modlitwy różańcowej. Kapłan mówił: ”Duchem jestem blisko wszystkich, którzy przebywają na kwarantannie, którzy chorują, którzy boją się o swój los i los swoich bliskich, którzy niosą pomoc” W naszej szczawieńskiej parafii codzienna modlitwa różańcowa, jednoczy nas i dodaje sił oraz przynosi nadzieję. Podobnie jak publikowane na stronie parafii Rekolekcje Domowe, zachęcające zarówno do odmawiania modlitw o godzinie 15.00 jak i 20.30 – będących naszym „szturmem do nieba”. Maryjo Totus Tuus, oddajemy się w Twoją opiekę i prosimy zanieś nas wszystkich przed Tron Boga Ojca. Panie, w tym tak trudnym dla całego świata czasie, nie zostawiaj nas samych. Bądź zawsze blisko swoich dzieci. Wiesz, że jesteśmy słabi, często gubimy się na Twoich drogach. Ulituj się, bo tracimy nadzieję, chodzimy w ciemnościach. Panie, światłości nasza, jak latarnia morska, pokazuj nam drogę do spokojnego portu. Ty, jesteś naszą DROGĄ I PRAWDĄ. „Idź do Madonny. Miłuj Ją! Zawsze pamiętaj o modlitwie różańcowej. Odmawiaj ją dobrze, tak często, jak tylko możesz! Najważniejsze byś modlił się duszą, nigdy nie męczył się modlitwą. Różaniec porusza serce Boga i pomaga w otrzymać potrzebne łaski!” – święty Ojciec Pio