Zawierzyli swoją formację


Zawierzyli swoją formację

W I Piątek miesiąca, 6 września, ministranci i kandydaci do LSO spotkali się na pierwszym w nowym roku szkolnym i katechetycznym 2019/2020 formacyjnym spotkaniu, z nowym opiekunem. Temu spotkaniu patronował św. Stanisław Kostka, którego wspomnienie obchodzone jest 18 września. ”Wrzesień to okazja, by czegoś się o tym świętym dowiedzieć i zatrzymać się choć na chwilę, by zadać sobie pytanie: w jakim kierunku zmierzam?” podkreślił na wstępie kapłan. Po zapoznaniu młodych ludzi z żywotem św. Stanisława przyszedł czas na wzajemne przedstawienie się. Rozpoczął je prowadzący ministrantów ksiądz Marcin, a po księdzu już wszyscy bez problemu się przedstawili. Podczas agapy oprócz stołu z poczęstunkiem była też duchowa uczta.  Każdy uczestnik otrzymał broszurkę z modlitwami za młodych przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki. Pierwszy Piątek to okazja do pojednania się z Bogiem i przez komunię świętą – zawierzenia nowego czasu. Po pamiątkowym zdjęciu ministranci udali się do kościoła do spowiedzi, aby później uczestniczyć w wieczornej Eucharystii. Zapraszamy wszystkich ministrantów i chętnych do przystąpienia do ministranckiego grona w sobotę 14 września, na mecz LSO: Szczawno-Zdrój – Dziećmorowice, o puchar św. Stanisława Kostki. Spotkanie rozpoczniemy o godz. 10.00. Zbiórka przy kościele. ks. Marcin

 

,