Triduum przed odpustem


Triduum przed odpustem parafialnym

W poniedziałek 12 sierpnia adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 18.30 w naszej parafii rozpoczęło się triduum przed Odpustem Wniebowzięcia NMP. Msza św. wotywna, kazanie o patronie dnia, nowenna przed Uroczystością Wniebowzięcia NMP to stałe punkty triduum. Codziennie przez wstawiennictwo świętych – św. Jana Pawła II w poniedziałek, Dzieci Fatimskich we wtorek, św. Maksymiliana w środę – wierni będą modlić się w intencji różnych grup społecznych. W pierwszy dzień w intencji ludzi starszych, chorych i samotnych, w drugi – za rodziny, dzieci i młodzież, a w trzeci i ostatni – w intencji misji i misjonarzy. W kazaniach kapłani nakreślą potrzebę świętości i wymagania od siebie. Codziennie też w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 18.30 spowiedź święta i okazja do pojednania z Bogiem i z człowiekiem. Czas triduum to czas na zatrzymanie się i pomyślenie o swojej rodzinie, parafii. Módlmy się, by triduum tak przygotowało oblicze naszej parafii, by jej imieniny przeżyć duchowo i religijnie. ks. Marcin