Przygotowania do jasełek szkolnych na finale


Praca wre, aż salę zablokowano!

Coraz bliżej święta. Zakasujemy rękawy i robimy jasełka ewangelizacyjne – tak postanowili młodzi ludzie z Zespołu Szkół nr 7 w Wałbrzychu. I tak zrobili. Końcem listopada chętni ze wszystkich klas branżowych i technicznych podjęli wyzwanie i zapisali się do dwóch zespołów: scenograficznego i aktorskiego. Po przydzieleniu ról zaczęły się ćwiczenia, trwające do dzisiejszego wtorku, kiedy to jedna grupa zajęła się dekoracją, a druga próbą generalną. Rano, o godz. 8.50, dwa zespoły uczniów ze swoimi katechetami dosłownie zablokowały salę (pracowało 36 osób), by wykonać zlecone zadania. W ich realizacji pomagali nauczyciele i pan konserwator Grzegorz. Pracy, czasami na wysokości, było bardzo dużo, ale młodzi ludzie pod opieką katechetów dali radę. Na koniec każdy zespół mógł pokazać swoje osiągnięcia i pod okiem pani dyrektor zaprezentować swoje dzieło. Zespół dekoracyjny po ustawieniu szopki zaprosił zespół aktorów do zagrania jasełek. O godzinie 12.00 odbyła się 1 generalna próba. Jeszcze dwie i w piątek wielka ewangelizacja siebie nawzajem. Młodzi, trzymamy za Was kciuki! ks. Marcin

,