Plejada Świętych w Starych Bogaczowicach


Plejada Świętych w Starych Bogaczowicach

W czwartek, w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, dzieci z pierwszej klasy i z klas szóstych pojechały do Szkoły Podstawowej w Starych Bogaczowicach. O godzinie 8.00 rano zbiórka, ostatnia próba i 44 osoby wyruszają autobusem w drogę. Jedziemy, by w ten dzień bawić się ze świętymi. Po przyjeździe na miejsce zostaliśmy przywitani i obficie ugoszczeni herbatą, sokiem, pączkami i różnymi ciastkami przez panią dyrektor SP w Starych Bogaczowicach. Posileni, z podniesionym cukrem, idziemy na salę gimnastyczną. Po oficjalnym otwarciu przez panią dyrektor „Plejady Świętych 2019”, powitaniu kapłanów i nas – gości, rozpoczęła się prezentacja przez dzieci od przedszkola do klasy szóstej postaci różnych świętych. Bardzo często przedstawiani święci się powtarzali, najczęściej św. Jan Paweł II. Pokazuje to, jak ten święty jest atrakcyjny dla młodych ludzi i jak dalej porywa. Czas występów przeplatany był piosenkami: „Taki duży, taki mały może świętym być”, „Jestem rybakiem Pana” czy „Nie ma takiego jak Jezus”. Dzieci z najstarszych klas – ósmych, prowadzące spotkanie, przedstawiły powiedzenia o świętych i ich dewizy. Był też konkurs pt. „Jaki to święty?” Jury miało co robić! Ilość dzieci ze Starych Bogaczowic i ze Szczawna-Zdroju mogła przyprawiać o ból głowy. Jednak dali radę. Po owocnej pracy jury podało zwycięzców. Wśród nich znalazły się dzieci z naszej parafii i szkoły. Pierwsze miejsce zajęły: Natalia Bugaj (św. Weronika) i Julia Kosmala (św. Teresa), drugie: Olimpia Sikora (Katarina) i Kalina Baran (Marta Robin). Brawo! Wieziemy dyplomy, oby tak dalej! Na koniec zdjęcie, poczęstunek i jedziemy do szkoły. Dziękujemy dzieciom za udział, nauczenie się ról, pomoc w przygotowaniu strojów. Serdeczne podziękowania nauczycielom, którzy pomagali podczas wycieczki. Wierzymy, że ten czas przygotował nas do dnia 1 listopada i przypomniał, że święty – to człowiek uśmiechnięty. ks. Marcin

,