Pielgrzymka śladami św. Jana Pawła II – dzień 2


Pielgrzymka śladami św. Jana Pawła II – dzień 2

Piąta rano. Idziemy przywitać wschód słońca na Gubałówce. Pogoda dopisuje, chociaż jest jeszcze nocna mgła. Wspaniały spacer dla zdrowia. Dla ducha – niezapomniane widoki. Przepięknie… Drugi punkt programu dnia, bardzo ważny. Sanktuarium Matki Boskiej z Fatimy – msza św. na Krzeptówkach. „Pielgrzymka”, pielgrzymi… A jednak każdy przyjechał prosić, podziękować, radosny, smutny, każdy z inną intencją do Matuchny, z nadzieją. Zawierzenie parafii i rodzin: Szczawna Zdroju, Nowej Rudy, Słupca, Polanicy, Ścinawki, Jugowa i Wałbrzycha. Olcza – Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik. Architekt Tadeusz Gawłowski zaprojektował ten kościół w kształcie dłoni złożonych do modlitwy. Jaszczurówka – Stanisław Ignacy Witkiewicz był architektem. Kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pęksowy Brzysk – cmentarz, który powstał ok. 1850 roku. Spoczywają na nim Stanisław Witkacy wraz z matką, Stanisław Marusarz z żoną Ireną, Helena Marusarzówna i Kornel Makuszyński. Znalazł swoje miejsce grób Władysława Orkana, spoczęły również prochy Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Tytusa Chałubińskiego, Sabały, Jana Długosza, Karola Szymanowskiego. Wieczorem „Pogodny Wieczór” w życzliwej atmosferze przy góralskiej muzyce i tańcach. Chcąc uczcić stulecie urodzin Jana Pawła II, punktem kulminacyjnym był tort przy ukochanej pieśni naszego Wielkiego Świętego- „Barka”.W naszej pielgrzymkowej rodzinie mieliśmy również solenizantkę, której złożyliśmy najserdeczniejsze życzenia. Dzień pełny wrażeń, integracja ludzi, których celem jest zbliżenie do Pana Boga i modlitwa o wiarę, nadzieję i miłość. Małgosia