KRAJOWY ZJAZD KSM


KRAJOWY ZJAZD KSM

Od piątku 27 września do niedzieli 29 września trwa w naszym mieście Krajowy Zjazd Zarządów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W ramach zjazdu w sobotę odbyła się uroczysta Msza św. koncelebrowana przez wielu przybyłych z różnych diecezji kapłanów, pod przewodnictwem ks. biskupa Ignacego Deca. W kazaniu ks. biskup przypominał, że musimy się podobać Bogu i że świętość jest dla wszystkich. Duchowny mówił: W Ewangelii Jezusa wszyscy podziwiają, bo podoba się ludziom Jego nauka. I w tym aplauzie Jezus mówi: „Syn człowieczy będzie wydany w ręce ludzi”. Mistrz przypomina, że droga do świętości usłana jest radością i cierpieniem. Biskup podkreślił: W naszym życiu również nie brakuje cierpienia, które miesza się z radością. Mamy przychodzić pod krzyż, tak jak niedawno staliśmy jako naród pod Krzyżem w akcji „Polska pod krzyżem”. Pod krzyżem jest łatwiej i można oprzeć się o krzyż Jezusa. Po Mszy św. ks. biskup przeprosił Matkę Bożą za ostatnie profanacje Jej wizerunków i zawierzył młodych Jej opiece. Czas zjazdu przepleciony jest modlitwą, pracą w grupach i konferencjami. Życzymy młodym ludziom darów Ducha Świętego i dalej tak pięknego świadectwa. Młodych ludzi ze Szczawna-Zdroju zapraszamy w szeregi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w naszej parafii. Spotkania odbywać się będą w soboty o godz. 18.00. ks. Marcin