Mecz o puchar św. Stanisława Kostki


Mecz o puchar św. Stanisława Kostki

„Do wyższych rzeczy jestem stworzony i dla nich pragnę żyć”. Od tego cytatu rozpoczął się rozegrany 14 września mecz piłki nożnej Szczawno-Zdrój kontra Dziećmorowice. Spotkanie rozpoczął ks. Marcin, opiekun LSO w Szczawnie, przywitaniem członków LSO z Dziećmorowic i ich opiekuna ks. Bartłomieja Pichety. Kapłan zaznaczył na wstępie, że spotkanie jest dedykowane św. Stanisławowi Kostce, Patronowi Polski i Patronowi dzieci, młodzieży i ministrantów. Modlitwę przed meczem rozpoczął ks. Bartłomiej. Pobłogosławił zawodników i licznie przybyłych rodziców. Mecz trwał do godziny 12.00. Czas gry był okazją do zapoznania się i lekcją zespołowego współdziałania, które przyda się podczas służby Bożej. Spotkanie było też okazją do poznania rodziców i zaplanowania nowego roku duszpasterskiego. Po zażartej walce przyszedł czas dekoracji. Przy hymnie UEFA Champoins League zwycięskiej drużynie z Dziećmorowic zostały wręczone przez kapłanów: medal i puchar, a nasza drużyna otrzymała cukierki i książki. Nie zabrakło pamiątkowego zdjęcia i błogosławieństwa. Dziękujemy ministrantom za poświęcony czas, i rodzicom za udział i pomoc w przygotowaniu spotkania. ks. Marcin