Light For Life


Light For Life

W sobotę 21 września o godzinie 8.45 rano 80-osobowa grupa młodzieży, wśród których większość stanowili kandydaci do bierzmowania, uczniowie klas VI,VII i VIII, wyruszyła z przystanku przy kościele w Szczawnie-Zdroju na Festiwal Młodzieży „Light for Life” w Wambierzycach. Młodym ludziom patronowała patronka parafii Matka Boża Wniebowzięta. Po modlitwie i zawierzeniu drogi grupa wyruszyła w trasę. Czas przejazdu, okraszony śpiewami i rozmowami, minął bardzo szybko. Po przyjeździe na miejsce przy autokarze powitali nas zatroskani festiwalowi animatorzy, pragnący poprowadzić młodych ludzi i oferujący pomoc w rejestracji. Podczas naszego wejścia na teren wambierzyckiej bazyliki dzwony biły tak głośno, że aż serce rosło: jak to dobrze, że w tym cudownym miejscu jesteśmy! Recepcja, zapisanie grupy, rozdanie gadżetów festiwalu, wspólne zdjęcie i zmierzamy po schodach przed ołtarz polowy. Tam na miejscu już czekały atrakcje duchowe – okazja do spowiedzi i wyczekiwana konferencja Janka Meli. Konferencja Janka była przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. Znany podróżnik zachęcał młodych ludzi do uwierzenia w swoje umiejętności, czyli talenty, i ich rozwijania zamiast stania w miejscu i narzekania. O godz. 12.30 przyszedł czas na Mszę św. koncelebrowaną przez wielu przybyłych kapłanów pod przewodnictwem bp. świdnickiego Ignacego Deca. W kazaniu ks. biskup zachęcał młodych ludzi do spojrzenia na swoje powołanie i życia pełnią szczęścia, szczęścia Jezusowego. Biskup podziękował za przybycie wszystkim kapłanom i młodzieży. Po uczcie duchowej przyszedł czas na posiłek dla ciała, na który zaprosił kustosz wambierzyckiej bazyliki. Po posileniu się „małym co nieco” wszyscy uklęknęli przed Najświętszym Sakramentem, by rozmawiać z Jezusem i zawierzyć swoje młode życie. Po adoracji nie zabrakło pracy w grupach i tańców prowadzonych przez animatorów. Na koniec przyszedł czas na koncert zespołów: Arkadio i TGD. Ubogaceni, a przede wszystkim zintegrowani młodzi pielgrzymi o godz. 20.45 wrócili do Szczawna. ks. Marcin