Finał konkursu wiedzy o JPII


Finał konkursu wiedzy o JPII

Dobiegają końca Szczawieńskie Dni z JPII i kończy się dwuetapowy „Konkurs wiedzy o życiu i świętości Jana Pawła II”. Część druga testu była troszkę trudniejsza od pierwszej, bo zadaniem uczestników sprawdzianu z wiedzy było wyszukanie i przeczytanie czegoś o papieżu. Pytania drugiej części konkursu (np. Jakie buty miał Karolek w dniu I Komunii Świętej? Ile lat miał Karol Wojtyła, kiedy ukończył naukę w wadowickim gimnazjum? Jakie przykre wydarzenie spotkało Karola w lutym 1941 r.? Kto wpoił Karolowi miłość do gór?) miały na celu sprawdzenie czy młodzież czyta książki. Po zakończeniu testu zapytano dzieci o to, co zapamiętają z Dni Papieskich. „Zapamiętałem z katechezy zdjęcie Karola z Pierwszej Komunii Świętej, smutnego, w dziewczęcych sandałach. Zdjęcie pokazane przez księdza zrobiło na mnie wrażenie i zachęciło do refleksji nad moją postawą wobec rodziców” – to odpowiedź Igora, jednego z uczniów.  Do końca Dni z JPII każda klasa od 5 do 8 wyłoni ucznia z największą wiedzą o papieżu, a katecheci wyłonią i na katechezie nagrodzą laureatów konkursu. ks. Marcin

,