Brawo! Paczki przygotowane!


Brawo! Paczki przygotowane!

Dziś o 17:00 przedstawiciele: młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Szkoły Podstawowej, ministrantów i miasta układali paczki dla dzieci z Drzewka Dobroci. Wielka radość towarzyszyła temu spotkaniu – osoby układające przyniesione przez ludzi dobrej woli paczki były pod wrażeniem ich dużej ilości. W niejednych oczach widać było łzy wzruszenia na widok, jak wielu jest ludzi, którzy chcą się dzielić tym, co mają, aby w tym szczególnym, świątecznym czasie zrobić dobry uczynek. Pani Agnieszka Matysiak pomagająca w akcji tak podsumowuje: „21 listopada tego roku we Wrocławiu, już po raz kolejny, obchodzony był Dzień Życzliwości. Mieszkańcy i goście naszego miasta pokazali, że w Szczawnie-Zdroju to nie dzień, lecz cały miesiąc: grudzień jest czasem życzliwości. I to ogromnej! Na Drzewku Adwentowym nie pozostał ani jeden Aniołek (a było ich bardzo dużo)! Każdy z nich został zabrany, a co więcej – każdy został dostarczony z powrotem wraz z prezentem dla dziecka! Jakie ogromne zainteresowanie i zaangażowanie ludzi! W pomoc tym, którzy jej właśnie dziś potrzebują. W spełnianie marzeń. Nikt nie został pominięty ani zapomniany. Taka postawa ludzi buduje! Taka postawa pokazuje, że w tym codziennym zabieganym świecie widzimy potrzeby innych, że nie jesteśmy obojętni. Że chcemy pomóc. Że cieszymy się z radości innych. I że chcemy się tą radością dzielić.” Niemała, zwarta i mocna grupa ochotników bardzo szybko uwinęła się z przenoszeniem paczek, ułożeniem ich numerkami i nawet na koniec zrobiła sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie. Przygotowane, ułożone paczki czekają teraz na dzieci z rodzicami, aby w poniedziałek 23 grudnia, dzień przed Wigilią, prezenty mogły zostać odebrane i zabrane do domów. Duszpasterstwo szczawieńskie serdecznie dziękuje osobom, które odpowiedziały na akcję Adwentowe Drzewko Dobroci, przygotowały piękne paczki, często większe, niż prosiły dzieci. Dziękujemy tym, którzy włączyli się w poukładanie paczek. Niech ta akcja, która w tym roku po raz pierwszy została podjęta w naszej parafii, w następnych latach równie radośnie i z sercem będzie podejmowana. Wesołych Świąt! ks. Marcin