75. Rocznica Powstania Warszawskiego – Pamiętamy


75. Rocznica Powstania Warszawskiego – Pamiętamy

Pierwszego sierpnia w Parafii Szczawno-Zdrój od rana płynęły do Nieba modlitwy w intencji Ojczyzny, naszej ukochanej Matki – Polski. Kulminacją tego dnia była uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. infułat Józef Strugarek, emerytowany proboszcz naszej parafii. W kazaniu kapłan mówił: „Nie możemy zapomnieć o Powstaniu Warszawskim. Dyskusja, czy warto było je robić, czy nie, dziś już nie ma znaczenia. Powstanie stało się faktem i po wieki będzie świadczyło o umiłowaniu Polski, jej wolności i piękna, przez tych, którzy oddali w Powstaniu życie”. Duchowny podzielił się swoimi  doświadczeniami z dzieciństwa, jak w jego domu wyglądała pamięć o Powstaniu Warszawskim. Dotknął tematu patriotyzmu dziś i zachęcał do również odważnych postaw wiernych względem Polski. Po Mszy św. grupa duchowa zebrana na modlitwie za pieszą pielgrzymkę do Częstochowy pomodliła się za Polskę. Żyjących Powstańców powierzyli przez Maryję Bogu, zaś zmarłych – Bożemu Miłosierdziu. ks. Marcin