Święty Jan Paweł II w oczach dziecka


Święty Jan Paweł II w oczach dziecka

Szukałem was, teraz Wy mnie znaleźliście. 18 maja obchodziliśmy urodziny Wielkiego Polaka św. Jana Pawła II. Mimo epidemii parafie i szkoły poprzez różne konkursy online chciały przybliżyć postać Świętego Papieża. Dla dorosłych Jan Paweł II jest nadal żywy, bo większość ludzi żyła i dorastała podczas Jego pontyfikatu. Dla dzieci to już historia. Dlatego dla nas, dorosłych, przypominanie papieża jest tak ważne. Chcąc przybliżyć postać św. Jana Pawła II, bo jak mówi prefacja „przykład Świętych, nas pobudza, a ich bratnia modlitwa nas wspomaga”, w ramach katechezy online dzieci z najmłodszych klas na prośbę siostry Augustyny wykonały prace ukazujące św. Papieża w różnych sytuacjach. Publikujemy te prace po raz pierwszy. Dziękujemy rodzicom za pomoc w ich wykonaniu i przypominaniu o Janie Pawle II. Niech szukanie pozytywnych wartości prowadzi nas do świętości. ks. Marcin