„Świętuj stulecie urodzin JPII, słuchając Jego słów”


„Świętuj stulecie urodzin JPII, słuchając Jego słów”

18 maja 2020 roku obchodzimy 100 rocznicę urodzin Karola Wojtyły, naszego ukochanego papieża ale także artysty, filozofa, wychowawcy młodzieży oraz polityka o wielkim wpływie na kształt dzisiejszego świata. To święty, który ciągle fascynuje ludzi w różnym wieku umiłowaniem modlitwy, porywa świadectwami wiary, zachwyca niezmiennością swojego stylu duszpasterzowania. Dla nas JPII to symbol bezgranicznej wiary i ufności Bogu a także miłości do każdego człowieka, bez względu na jego przekonania religijne, pochodzenie społeczne czy kolor skóry. W swoich przesłaniach, tak ciągle aktualnych dla współczesnego człowieka, PAPIEŻ POLAK mówił o Miłosierdziu Bożym, kulcie Eucharystii, kulcie maryjnym czy świętości życia a także o sensie cierpienia, wartości pracy ludzkiej i roli rodziny ponadto uczył miłości do swojej Ojczyzny. Poznawanie i realizowanie tych papieskich przesłań może wypełnić całe życie każdego człowieka, warto zacząć od najwcześniejszych lat. Dlatego zachęcamy dzieci, by wykorzystując swoje talenty plastyczne włączyły się w świętowanie 100 urodzin Karola Wojtyły, jednocześnie poznając przesłania jakie nam po sobie pozostawił JPII. Na bazie wybranych cytatów PAPIEŻA POLAKA, młodzi ludzie mogą stworzyć kreatywne prezenty urodzinowe dla Karola Wojtyły, takie jak, np. tort, kwiaty, serce lub inne niepowtarzalne dzieła sztuki. Janie Pawle II – tak bardzo Cię kochamy, pamiętamy i ciągle na nowo poznajemy, polecamy swoje sprawy Bogu za Twoim wstawiennictwem. Jak pisał Marek Dutkiewicz:

„bez ciebie trudniej żyć marzyć, kochać, śnić życia gubi się sens na złe i dobre dni w modlitwie zawsze ty króluj nam, królu serc bo nie zastąpi ciebie nikt do światła otworzyłeś drzwi trafił Duch do naszych serc stał się cud, zniknął lęk z nadzieją nam kazałeś iść subito santo wreszcie ty trafił Duch do naszych serc stał się cud, zniknął lęk”