Maryja kobieta naszych czasów


Maryja kobieta naszych czasów

„Święta Maryjo, Kobieto pierwszego spojrzenia, daj nam łaskę zdumiewania się. Świat skradł nam zdolność drżenia. (…) Prosimy Cię zatem, nie szczędź nam radości decydujących spotkań, które mają smak pierwszego w życiu owocu. Maryjo, Kobieto pierwszego spojrzenia, podaruj nam łaskę czułości.(…) Serdeczność, czułość, zdumienie, wzruszenie, oczarowanie i radość wspólnego przebywania – wszystkie te uczucia towarzyszyły Paniom, które przybyły dnia 8 marca 2020 roku do Klubu Integracji Społecznej w Szczawnie – Zdroju, na zaproszenie księdza proboszcza Jarosława Żmudy, aby razem świętować Dzień Kobiet. Na powitanie z ikony łagodnie „spoglądała” na nas Maryja, którą Antonio Bello nazywa – Kobietą naszych czasów, Kobietą – naszego wczoraj, dzisiaj i jutra. Słowami rozważań o Maryi, zapisanymi właśnie przez biskupa Bello, ksiądz Marcin, przywitał gości. Następnie kapłan w imieniu księdza proboszcza oraz swoim wszystkim paniom – dużym i małym, złożył piękne życzenia, wręczając jednocześnie czerwone róże. Wiosennie udekorowane stoły, smaczne domowe ciasta i pachnąca kawa, tworzyły atmosferę świętowania a ubogacił ją przygotowany program słowno- muzyczny. Piotr Kwiecień w prezentowanych piosenkach – wzruszał, Jakub Kopytko – „zanurzał” nas w pięknej poezji o kobietach a Jadzia i Teresa udowodniły, że gra na skrzypcach i klarnecie może sprawiać ogromną radość zarówno wykonawcy jak i słuchaczowi. Dzień Kobiet, to także dobry czas, aby podziękować wszystkim darczyńcom wspierającym „Zimowisko 2020 w Rabce” , bowiem „Wdzięczność może być siłą. To pierwszy krok do szczęśliwego życia”. Dwie niedzielne godziny minęły bardzo szybko, pozostało pragnienie takich spotkań, takiego wspólnego świadectwa, że razem możemy w naszej parafii zrobić wiele dobrego. A symbolem naszej wspólnotowej jedności był „słodki łańcuch”, wymyślony przez Pier Giorgio Frassatiego, patrona zbliżającego się wakacyjnego wyjazdu dzieci i młodzieży z naszej parafii w góry. Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania naszego spotkania składamy podziękowania. Dziękujemy także za przypomnienie nam, że „Kobieta, która wie kim jest – w swoim pięknie, dzięki Bożej łasce – ma w sobie pewność, której nikt i nic jej nie zabierze. Musimy pozwolić, aby ta prawda przeniknęła do samej głębi naszych serc. Jesteśmy kochane i piękne”. KOBIETY