Pupil – zwierzak

4 października Kościół katolicki wspominał św. Franciszka z Asyżu.  Ten wielki święty reformator Kościoła jest patronem ekologów i patronem obecnego papieża Franciszka. Papież Franciszek często przypomina św. Franciszka i zachęca Kościół do naśladowania biedaczyny z Asyżu. Odpowiadając na wołanie papieża o troskę o świat materialny, który jest darem  samego Boga, parafia Szczawno-Zdrój ogłosiła konkurs plastyczny pt. „Mój pupil – zwierzak”. Do konkursu przystąpili uczniowie z klas od „O” do VIII. Technika plastyczna była dowolna, a zadaniem było przedstawienie swojego ukochanego zwierzaka i teraz, przed zimą – zastanowienie się, jak ten trudny czas pupil spędzi. Do katechetów wpłynęło wiele prac (można je przynosić jeszcze do niedzieli), niektóre z nich już pokazujemy. Spośród wszystkich prac jury wybierze najlepsze i w niedzielę nagrodzi laureatów konkursu ikonami ze św. Franciszkiem z Asyżu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za udział w konkursie i zapraszamy do kolejnych konkursów. ks. Marcin

„Jak Franciszek kocham ptaki Jak Franciszek kocham kwiaty Kocham Ojca tego świata Kocham siostrę, kocham brata. Jak Franciszek kocham drzewa Liście, którym wiatr zaśpiewał. Kocham ludzi i zwierzęta O roślinach też pamiętam…”
11 października br. zakończył się konkurs plastyczny – „Mój pupil zwierzak”. Rywalizowało z sobą wiele atrakcyjnych prac, wykonanych różnymi technikami. Celem naszego konkursu było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby zwierząt, szczególnie w trudnym okresie zimy. Ponadto zachęcaliśmy młodych ludzi do działań związanych z ochroną przyrody, zgodnie ze słowami piosenki o św. Franciszku: „SŁOŃCE TO MÓJ BRAT GWIAZDY SIOSTRY ME GDY SZANUJĘ ŚWIAT ON SZANUJE MNIE. ŻYCIE TO JEST DAR POKOCHAŁEM JE DAREM SŁUŻYĆ MAM WIĘC UŚMIECHAM SIĘ.”
Niezwykle ciekawe i staranne prace wykonane przez „młodych plastyków”, często przy wsparciu rodziców lub dziadków, zostały sumiennie ocenione przez jury pod przewodnictwem siostry Augustyny i zostaną nagrodzone ikonami św. Franciszka, namalowanymi przez Panią Sandrę Fidurską. Wszystkim uczestnikom naszego konkursu serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie a laureatom bardzo serdecznie gratulujemy:

1/ Dawid Głownia klasa IIIa

2/ Maja Lisowska klasa IIIa

3/ Ida Sutuła klasa n VIa

4/ Zuzanna Pociecha klasa VIIa

5/ Igor Rychlik klasa Ia

6/ Ksawery Bienia klasa IIb

7/ Przemysław Drankiewicz klasa IIa

8/ Igor Kołcz klasa IIIb

Jak Franciszek kocham łąkę Trawę i polną biedronkę. Kocham psy i kocham koty Konie i wiewiórcze psoty.”

,