Pożegnanie Księdza Andrzeja Raszpli

ksiadz raszplaWe wtorek 19 kwietnia 2016 roku, wieczorem, zmarł w szpitalu na skutek zawału serca ks. Andrzej Raszpla, proboszcz parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wałbrzychu i dziekan Dekanatu Wałbrzych – Zachód. Miał 56 lat.

Święcenia kapłańskie otrzymał 1 czerwca 1985 roku. Po blisko 31 latach służby Bogu i bliźnim zostawił po sobie wspomnienie doskonałego koordynatora prac remontowych diecezjalnych obiektów, wdzięczność parafian za podjęcie trudu wybudowania Świątyni, która jego staraniem stała się Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

Wiele osób zapamięta Go jako niezrównanego przewodnika pielgrzymek, pełnego poczucia humoru kolegę, wiernego przyjaciela. Przede wszystkim jednak jako dobrego pasterza…

Pamiętajmy o Nim w naszej modlitwie.

Artykuł o Księdzu Andrzeju Raszpli w serwisie internetowym Gościa Niedzielnego:

http://swidnica.gosc.pl/doc/3099501.Stanal-w-progu-domu-Ojca