Pielgrzymka do Rzymu 2016

w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia

Termin: 1-9 października 2016 r.

Dzień  1 Wyjazd około godz. 06:00 ze Szczawna – Zdroju (parking przy ul. Spacerowej). Bezpośredni przejazd przez Czechy na Bawarię do Markt – miejsca urodzenia papieża Benedykta XVI, zwiedzanie a po nim do Altotting (bawarska Częstochowa) tam nawiedzenie sanktuarium. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień  2 Śniadanie i wyjazd trasą alpejską przez Innsbruck oraz przełęcz Brenner do Trydentu, historycznego miasta i katedry soborów, tam Msza Święta i zwiedzanie, następnie przejazd do hotelu w okolicach Rimini na kolację i nocleg.

Dzień  3 Po śniadaniu wyjazd do Loreto – sanktuarium M.B. Loretańskiej, zwiedzanie i kontynuacja podróży do Manopello (sanktuarium oblicza Chrystusa), Msza Święta a po niej przejazd do Lanciano (sanktuarium cudu eucharystycznego). Kolacja i nocleg w Monte Sant’Angelo.

Dzień  4 Msza Święta w Grocie Św. Michała Archanioła, śniadanie a następnie wyjazd do S.G. Rotondo, nawiedzenie Grobu Świętego Ojca Pio, zwiedzanie miejsc związanych z jego życiem i działalnością, później przejazd do Monte Cassino, tam nawiedzenie Cmentarza Żołnierzy Polskich oraz klasztoru Benedyktynów. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Rzymu .

Dzień  5 Śniadanie i wyjazd  do Watykanu przejście przez Drzwi Święte i zwiedzanie Bazyliki św. Piotra, a następnie zwiedzanie Rzymu: Trasa spacerowa  Koloseum, Forum Romanom Kapitol, Plac Wenecki, Panteon, Plac Nawona, Fontanna Di Trevi, Plac Hiszpański. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień  6 Po śniadaniu kontynuacja zwiedzania Rzymu : Bazyliki Większe w Roku Świętym , bazylika Św. Jana na Lateranie, Święte Schody , bazylika S.M. Maggiore, bazylika Św. Piotra, bazylika Św. Pawła za Murami. Kolacja i nocleg w hotelu.

 

Dzień  7 Po śniadaniu wyjazd  do Sanktuarium Św. Rity w Casci, nawiedzenie sanktuarium i czas do własnej dyspozycji a następnie przejazd do Asyżu – miasta Św. Franciszka i Św. Klary, Msza Święta i zwiedzanie. Kolacja i nocleg w hotelu .

Dzień  8 Śniadanie i wyjazd do Padwy, Msza Święta a po niej nawiedzenie Bazyliki Św. Antoniego i Bazyliki Św. Justyny z relikwiami Św. Łukasza Ewangelisty następnie przejazd na kolację i nocleg do Grazu (Austria)

Dzień  9 Po śniadaniu przejazd do Wiednia i zwiedzanie centralnej części miasta m.in. katedra Św. Stefana , następnie przejazd na wzgórze Kahlenberg, tam Msza Święta dziękczynna i wyjazd w kierunku Polski  po drodze obiadokolacja w Czechach. Planowany powrót około 23:00 i zakończenie pielgrzymki.

Cena: 320 Euro + 600 PLN

Świadczenie zawarte w cenie

– Przejazd Autokarem

– Przewodnik 

– Ubezpieczenie NW i KL

– 8 noclegów w hotelach +HB (śniadania i obiadokolacje)

UWAGA! Wstępy i opłaty wjazdowe płatne dodatkowo około 35 € na obowiązkowe słuchawki, bilety metra, obowiązkowe opłaty wjazdowe do miast.

TURYSTYKA KRAJOWA I ZAGRANICZNA „ PIAST TOURIST„  JÓZEF SZPETKOWSKI

Zgłoszenia: Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Szczawnie-Zdroju.

Zapisy wraz z wpłatą 600 zł na konto parafii nr 92 1020 5095 0000 5502 0076 2807 wraz z dopiskiem Pielgrzymka do Rzymu, do 15. września 2016 r.

Tel. 514863410