OGŁOSZENIAPARAFIALNE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 12 sierpnia 2018 r

OGŁOSZENIAPARAFIALNE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA rok B – 12 sierpnia 2018 r.

1. W II niedzielę sierpnia – jak co roku – ofiarami składanymi na tacę wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej.
2. W poniedziałek – 13 sierpnia po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie z procesją światła.
3. W środę 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP, dzień odpustu parafialnego– przypominamy, że tego dnia winniśmy uczestniczyć we Mszy św. Suma odpustowa o godz. 9.30, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. Bogdan Wolniewicz. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia. W tym dniu Msze św. w porządku niedzielnym: 8.00; 9.30; 10.45; 12.00; 19.00 z błogosławieństwem ziół i kwiatów. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budujące się kościoły w diecezji świdnickiej. W tym dniu w naszej ojczyźnie czcimy pamięć bohaterskiego czynu zbrojnego Wojsk Polskich, które stawiły czoła i zwyciężyły wojska bolszewickie w tzw. Cudzie nad Wisłą – 15 sierpnia 1920 r.
4. Dzieci z naszej parafii wraz z s. Augustyną i ks. Pawłem wyjeżdżają jutro na wakacyjny wypoczynek do Kołobrzegu.
5. W sierpniu i wrześniu są jeszcze wolne intencje mszalne, które można zamawiać w zakrystii po Mszach św. oraz w kancelarii.
6. Dziękujemy wszystkim, którzy pielgrzymowali pieszo oraz tym, którzy stanowili grupę duchowych uczestników pielgrzymki na Jasną Górę.
7. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii: we wtorek – św. Maksymiliana Marii Kolbego; w piątek – św. Jacka.
8. W czasie wakacji okazja do spowiedzi św. codziennie przed wieczorną Mszą św. tj. od godz. 18.30 18.55.
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
10. Po Mszy św. przedstawiciele parafii będą zbierać ofiary na fundusz remontowy.
11. Wszystkim życzymy obfitego w Boże łaski tygodnia.