OGŁOSZENIA PARAFIALNEXV NIEDZIELA ZWYKŁA C – 10.07.2016

1. Nasz kościół jest otwarty codziennie. Od wtorku do piątku i w niedzielę w kościele trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, zachęcamy wszystkich do chwili adoracji.
  2. W poniedziałek – 11 lipca – święto św. Benedykta, opata – patrona Europy. Tego dnia w naszej parafii obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. W tym roku przypada 79. rocznica upamiętniająca to wydarzenie. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za dar naszej świątyni i za tych wszystkich, którzy przez lata wypełniali ten kościół modlitwą oraz troszczyli się o jego piękno i wystrój.
  3. Do 16 lipca br. figura MB Fatimskiej nawiedza klasztor Sióstr Służebniczek. W tych dniach od godz. 15.00 do 16.00 Siostry zapraszają wiernych do wspólnej modlitwy w kaplicy klasztornej.
  4. W czasie wakacji okazja do spowiedzi św. codziennie od godz. 18.30 – 18.55.
  5. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
  6. W środę – 13 lipca – po Mszy św. wieczornej zapraszamy do udziału w Nabożeństwie fatimskim w VIII roku nowenny przed 100 rocznicą objawień fatimskich.
  7. W czwartek o godz. 19.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  8. W sobotę 16 lipca br. wspomnienia NMP z Góry Karmel. Zapraszamy osoby noszące szkaplerz do udziału we Mszy św. o godz. 7.00.
  9. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę i do grupy duchowego uczestnictwa.
  10. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii: we wtorek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu; w środę – śśw. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w piątek– św. Bonawenturę; w sobotę – NMP z Góry Karmel
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  12. W miesiącu sierpniu i wrześniu są jeszcze wolne intencje mszalne, które można zamawiać zakrystii po Mszach św. i w kancelarii.
  13.  W dniu dzisiejszym, po Mszach św., odbywa się comiesięczna zbiórka ofiar na fundusz remontowy. Ofiary można przekazywać na konto parafialne, w kopertach i do puszek podczas zbiórek w II niedzielę miesiąca. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i zrozumienie.
  14. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i obfitości łask Bożych. Udającym się na wakacyjny urlop życzymy miłego i dobrego wypoczynku. Pamiętajmy o naszym świadectwie wiary.

O.A.M.D.G.