OGŁOSZENIA PARAFIALNE10 maja 2015 – VI Niedziela Wielkanocna

10 maja 2015 – VI Niedziela Wielkanocna rok B

1. W dniu dzisiejszym, kiedy nasz naród wybiera Prezydenta, pierwszą osobę w państwie, otaczamy modlitwą naszą Ojczyznę oddając w ręce Opatrzności Bożej jej przyszłość.
  2. Dzisiaj także naszą modlitwą i ofiarą wspieramy mieszkańców Nepalu. Po Mszy Św. będzie okazja do wyrażenia naszej solidarności z Narodem Nepalskim, dotkniętym tragicznym w skutkach trzęsieniem ziemi, składając swoją ofiarę na rzecz niesienia pomocy poszkodowanym.
  3. W środę – 13 maja – po Mszy św. wieczornej zapraszamy do udziału w Nabożeństwie fatimskim połączonym z nabożeństwem majowym. Rozpoczniemy kolejny, VII rok nowenny przed 100. rocznicą objawień fatimskich. W tym dniu nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 18.30.
  4. W czwartek obchodzimy święto św. Macieja.
  5. W sobotę przypada święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski.
  6. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane o godz. 18.30 (z wyjątkiem środy).
  7. Okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do soboty od godz. 18.00 do 18.25 (z wyjątkiem środy).
  8. Przypominamy, że począwszy od 1. maja Msze św. wieczorne w naszym kościele  w dni powszednie są odprawiane o godz. 19.00, a kancelaria parafialna jest czynna we wtorek i czwartek od godz. 17.00 do 18.00. W sprawach pilnych proszę umawiać się telefonicznie. Tel. 74-8412830 lub 514863410.
  9. Na dzień 13. czerwca planowany jest wyjazd dzieci i młodzieży z grup parafialnych do Szklarskiej Poręby. Koszt 25 zł (koszt autokaru pokrywa parafia).  Wyjazd o godz. 7.00. W programie Msza Święta, wejście na Szrenicę i grill. Powrót ok. 19.30 – 20.00. Zapisy i bliższe informacje u s. Damiany.
  10. Planujemy również wyjazd dzieci  z naszej parafii na wakacje do Szklarskiej Poręby w terminie 17 – 21 sierpnia br (od poniedziałku do piątku). W programie codzienna Eucharystia, górskie spacery, pogodne wieczory, gry i zabawy, spotkania formacyjne. Koszt wyjazdu 220 zł. Zapisy i szczegółowe informacje u s. Damiany.
  11. Dziękuję za ofiary składane na remont domu parafialnego. W minionym tygodniu rodziny naszej parafii złożyły na ten cel 200 zł.
  12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  13. W przyszłą niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego po raz drugi odbędzie się ogólnopolska zbiórka (taca) na rzecz przygotowania Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku.
  14. Wszystkim parafianom, kuracjuszom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.