OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 2 października 2016 r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA rok C

2. października 2016 r.

 1. Przypominamy, że od 1 października do końca marca Msza św. wieczorna w dni powszednie będzie odprawiana o godz. 17.00. W tym okresie w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 19.00, a kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 18.00-19.00.
 2. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Franciszka z Asyżu, w środę św. Faustynę Kowalską, w piątek wspom. MB Różańcowej.
 3. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
 5. Spotkanie z rodzicami dzieci klas 3 szkoły podstawowej, w związku z przygotowaniem dzieci do Pierwszej Komunii Świętej, w poniedziałek o godz. 18.00.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Zbiórka dla wszystkich Ministrantów, Lektorów i Ceremoniarzy w czwartek o godz. 18.00.
 8. W I piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 16.00-17.00.
 9. W dniach 7-9 października 2016 r. w Świdnicy odbędzie się VI Ogólnopolski Kongres Małżeństw, którego organizatorami są diecezjalne duszpasterstwo rodzin oraz Fundacja Małżeństwo Rodzina. Tematem tegorocznego spotkania będzie „Liturgia i czułość”.
 10. Za tydzień przypada niedziela papieska. Jak co roku tego dnia odbywa się w całej Polsce zbiórka na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera w edukacji i rozwijaniu talentów uzdolnioną młodzież z mniej zamożnych rodzin.
 11. W miesiącu październiku i listopadzie są jeszcze wolne intencje mszalne, które można zamawiać w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii. Zachęcamy do zapisywania swoich bliskich zmarłych na uroczystą Mszę Św. zbiorową w intencji zmarłych, którą będziemy sprawować 2 listopada o godz. 17.00
 12. Nabożeństwo różańcowe:
 • w dni powszednie o godz. 17.30 (po Mszy św. wieczornej)
 •  w niedzielę o godz. 17.00
 •  dla dzieci szkolnych we wtorek i czwartek o godz. 16.30
 1. Zapisy dzieci I klasy szkoły podstawowej, które pragną rozpocząć przygotowania do I Komunii Świętej w najbliższą sobotę w godz. od 10.00 do 12.00. Na rozmowę duszpasterską przychodzą rodzice wraz z dzieckiem przynosząc wypełnioną deklarację. W sytuacji, gdy dziecko zostało ochrzczone poza naszą parafią przynoszą również skrócony akt chrztu dziecka.
 2. Przygotowując się do sezonu zimowego, prosimy parafian o składanie ofiar na ogrzewanie naszego kościoła i domu parafialnego. Koperty są wyłożone przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 3. Wszystkim naszym Parafianom, Kuracjuszom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

*OAMDG*