OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA rok C

1. Dziś w Kościele powszechnym przypada 50 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po każdej Mszy św. ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech. Pamiętajmy o modlitwie w intencji poszkodowanych.
  2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – 19.09 – bł. Gerharda Hirschfeldera; w środę – 21.09 – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; w piątek – 23.09 – św. Pio z Pietrelciny.
  3. W poniedziałek o godz. 18.00 zbiórka ministrantów ws. asysty z biskupem na powitanie MB Fatimskiej.
  4. Poradnia prawna czynna we wtorek od godz. 18.00-19.00.
  5. Prosimy parafian o pomoc wykonaniu prac porządkowych i dekoracyjnych. Sprzątanie kościoła i placu przykościelnego w poniedziałek od godz. 15.30. Rodziny naszej parafii prosimy o złożenie ofiary związanej z przygotowaniem dekoracji kościoła i przebiegiem peregrynacji.
  6. W tym tygodniu w naszej parafii rozpoczniemy rekolekcje związane z peregrynacją figury Matki Bożej Fatimskiej, które poprowadzi o. Piotr, franciszkanin. W środę 21.09 o godz. 17.00 gromadzimy się w kościele na nabożeństwie oczekiwania, następnie przejdziemy procesyjnie pod Krzyż Milenijny. O godz. 17.30 nastąpi powitanie figury. O godz. 18.00 Msza św. dziękczynna w 70 rocznicę powstania naszej parafii pod przewodnictwem Biskupa Ignacego Deca. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 19.00. Szczegółowy program wraz z zaproszeniem został zaniesiony do naszych domów. Spowiedź św.  w sobotę od godz. 8.00-9.00 i od 17.30-18.30. Msza św. na zakończenie peregrynacji wraz z zawierzeniem parafii Niepokalanemu Sercu NMP będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
  7. Od środy do soboty zapraszamy serdecznie do naszej świątyni, do wspólnego uczestnictwa w wieczornych Apelach Fatimskich połączonych z procesją światła wokół kościoła. Przy wyjściu z kościoła można nabyć okolicznościowe świece wraz z pamiątkowym obrazkiem. Od czwartku do soboty nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
  8. Jest jeszcze kilka miejsc na Pielgrzymkę Jubileuszowej do Rzymu w terminie od 1 do 9 października br. Szczegółowy program znajduje się w gablocie lub na stronie internetowej parafii. Osoby, które już się zapisały prosimy o dokonanie wpłaty. Spotkanie organizacyjne w poniedziałek 26 września o godz. 19.30. Po spotkaniu będzie można dokonać  pozostałej części wpłaty (w walucie euro).
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  10. W odpowiedzi na apel Biskupa Ignacego zapraszamy do udziału w pielgrzymce Wspólnoty Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie w dniu 1 października br. (sobota). Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii.
  11. Wszystkim naszym Parafianom, Kuracjuszom i Gościom życzymy, aby Fatimska Pani, którą w tym tygodniu będziemy gościć w naszej wspólnocie, wypraszała nam upragnione łaski i dary.