OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA rok C

 1. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej wspólnocie misjonarkę pracującą w Indiach s. Simmę, ze Zgromadzenia Sióstr św. Piotra Clavera oraz s. Magdalenę referentkę ds. Misji w Świdnickiej Kurii Biskupiej. Dziękujemy za przybycie i podzielenie się z nami świadectwem wiary.
 2. Od 21 – 25 września br. w naszej parafii będziemy przeżywali peregrynację figury Matki Bożej Fatimskiej. Zaproszenia dla rodzin naszej parafii, do udziału w tym duchowy wydarzeniu, zostaną w tym tygodniu doręczone przez ministrantów do naszych domów. W związku z tym wydarzeniem zapraszamy przedstawicieli wszystkich wspólnot parafialnych na spotkanie organizacyjne w poniedziałek (12.09) na godz. 19.45. Rodziny naszej parafii prosimy o złożenie ofiary związanej z przygotowaniem dekoracji kościoła i przebiegiem peregrynacji.
 3. We wtorek (13.09) po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 19.30)  zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim. Pragniemy włączyć się w modlitwę o pokój na świecie i nawrócenie grzeszników.
 4. W środę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu zapraszamy o godz. 17.00 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 5. W czwartek przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Odpust w parafii w Strudze o godz. 17.00, natomiast o godz. 18.00 w kościele Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu – uroczyste obchody ku czci Matki Bożej Bolesnej, Patronki Wałbrzycha.
 6. W sobotę – 17 września – o godz. 10.00 wyjazd do Wambierzyc na spotkanie młodzieży. Można jeszcze zapisywać się u ks. Pawła w szkole bądź w kościele po Mszy św. wieczornej.
 7. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
 9. Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Jubileuszowej w Roku Miłosierdzia do Rzymu w terminie od 1 do 9 października br. W programie m.in. Altotting,  Trydent, Loreto, Manopello, Lanciano, Monte Sant’Angelo, San Giovanni Rotondo, Monte Cassino Rzym, Watykan, Sanktuarium św. Rity z Casci, Asyż, Padwa, Wiedeń. Szczegółowy program znajduje się w gablocie przed kościołem lub na stronie internetowej parafii. Osoby, które już się zapisały prosimy o dokonanie wpłaty do 15 września br.
 10. Informujemy, że w przyszłym roku w naszej parafii uroczystość pierwszej Komunii św. odbędzie się 21 maja.
 11. W miesiącu wrześniu są jeszcze wolne intencje mszalne, które można zamawiać zakrystii po Mszach św. i w kancelarii.
 12. W dniu dzisiejszym, po Mszach św., odbywa się comiesięczna zbiórka ofiar na fundusz remontowy. Ofiary można przekazywać na konto parafialne, w kopertach i do puszek podczas zbiórek w II niedzielę miesiąca. Bóg zapłać ofiarodawcom za życzliwość i zrozumienie.
 13. Ruch Obrony Życia zbiera podpisy pod apelem do parlamentarzystów o ochronę dziecka poczętego i niekaralność kobiet.
 14. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski w niedzielę 18 IX br. odbędzie się także w diecezji świdnickiej zbiórka do puszek na rzecz ofiar ostatniego trzęsienia ziemi we Włoszech. Ofiary kataklizmu obejmujmy chrześcijańskim wsparciem i modlitwą.
 15. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i obfitości łask Bożych.

*OAMDG*