OGŁOSZENIA PARAFIALNE XX NIEDZIELA ZWYKŁA rok A – 20 sierpnia 2017 r

XX NIEDZIELA ZWYKŁA rok A – 20 sierpnia 2017 r.

1. W czasie wakacji okazja do spowiedzi św. pół godziny przed wieczorną Mszą św. tj. od godz. 18.30 – 19.00.
  2. We wtorek wspomnienie NMP Królowej.
  3. W środę o godz. 19.00 zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  4. W czwartek święto św. Bartłomieja Ap.
  5. W sobotę Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza św. o 7.00; 9.00; 19.00.
  6. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową na do Częstochowy w dniu 8 września br. z racji 300 – lecia koronacij jasnogórskiego obrazu Matki Bożej. Zapisy w zakrystii. Koszt 60 zł. Z pielgrzymami pojedzie ks. Paweł Kuriata.
  7. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na fundusz remontowy. Podczas zbiórki ofiarowano 1027 zł.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  9. Kancelaria czynna we wtorek i  czwartek od godz. 17.00-18.00.
  10. Wszystkim życzymy obfitego w Boże łaski tygodnia.

KOMUNIKAT

W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia br., składam moje kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Słowa mojej solidarności i zapewnienia o modlitwie kieruję również do tych poszkodowanych, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne.

Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w  ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska.

Aby pomóc należy wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas  PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem WICHURA.

Bliższe informacje dotyczące sposobów pomocy można odnaleźć na stronie internetowej www. caritas.pl

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i z serca błogosławię,

+Stanisław Gądecki

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski