OGŁOSZENIA PARAFIALNE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA rok A – 13 sierpnia 2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA rok A – 13 sierpnia 2017 r.

1. W dniu dzisiejszym ofiarami składanymi na tacę wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej. Po Mszy św. przedstawiciele parafii zbierają fundusze na remont dachu naszego kościoła.
2. Dziś – 13 sierpnia – o godz. 20.00 zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie z procesją światła – w tym roku przypada 100 rocznica objawień fatimskich.
3. W czasie wakacji okazja do spowiedzi św. pół godziny przed wieczorną Mszą św. tj. od godz. 18.30 – 19.00.
4. W środę o godz. 19.00 zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
5. We wtorek – 15 sierpnia – przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP, dzień odpustu parafialnego – przypominamy, że tego dnia winniśmy uczestniczyć we Mszy św. Suma odpustowa o godz. 9.30, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi o. Bogdan Waliczek – paulin. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia. W tym dniu Msze św. w porządku niedzielnym: 7.00; 8.00; 9.30; 10.45; 12.00; 19.00 z błogosławieństwem ziół i kwiatów. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budujące się kościoły w diecezji świdnickiej. W tym dniu w naszej ojczyźnie czcimy pamięć bohaterskiego czynu zbrojnego Wojsk Polskich, które stawiły czoła i zwyciężyły wojska bolszewickie w tzw. Cudzie nad Wisłą – 15 sierpnia 1920 r.
6. Młodzież naszej parafii wraz z ks. Pawłem wyjeżdżają dziś na wakazyjny wypoczynek i spływ kajakowy rzeką Bug. Wyjazd młodzieży jest współfinansowany z funduszu parafialnego przeznaczonego na organizację czasu wolnego dzieci i młodzieży.
7. W sierpniu i wrześniu są jeszcze wolne intencje mszalne, które można zamawiać w zakrystii po Mszach św. oraz w kancelarii.
8. Dziękujemy wszystkim, którzy pielgrzymowali pieszo oraz tym, którzy stanowili grupę duchowych uczestników pielgrzymki na Jasną Górę.
9. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową na do Częstochowy w dniu 8 września br. z racji 300 – lecia koronacij jasnogórskiego obrazu Matki Bożej. Zapisy w zakrystii.
10. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:
poniedziałek – św. Maksymiliana Marii Kolbego
czwartek – św. Jacka
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
12. W tym tygodniu, z racji na przypadającą we wtorek uroczystość, kancelaria będzie czynna wyłącznie w czwartek od godz. 17.00-18.00.
13. Wszystkim życzymy obfitego w Boże łaski tygodnia.

*OAMDG*