8 marca 2015 – III Niedziela Wielkiego Postu rok B

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, czas szczególnie uprzywilejowany na drodze naszego nawracania się i pokuty. Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji ks. Grzegorza Ławniczaka, naszego rekolekcjonisty i całej naszej wspólnoty parafialnej. Błogosławieni, którzy słuchają Słowa Bożego… Niech każdy z nas przez te cztery dni pójdzie w ślady ewangelicznej Marii, która była gotowa słuchać słów Pana. Program rekolekcji jest wyłożony przy wyjściu z kościoła.
  2. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo pokutne Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  3. W poniedziałek o godz. 18.00 spotkanie zespołu redakcyjnego gazetki parafialnej Bliżej Źródła.
  4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.30 dzieci, a o godz. 17.30 dorosłych i młodzież.
  5. W piątek po nabożeństwie Drogi Krzyżowej (ok. godz. 18.20) zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w salce domu parafialnego.
  6. Spowiedź św. rekolekcyjna w środę od godz. 8.00-9.00; 16.00-17.00; 17.30- 19.00.
  7. Kancelaria parafialna czynna w czwartek od godz. 18.00 – 19.00. We wtorek kancelaria nieczynna.
  8. W piątek – 13 marca – pragniemy szczególnie pamiętać o papieżu Franciszku wspominając 2 rocznicę Jego pontyfikatu.
  9. Dziękujemy za ofiary składane na remont domu parafialnego. W minionym tygodniu złożono 150 zł.  Tylko w ubiegłym tygodniu wydaliśmy w sumie ponad 12 tys. zł na wynagrodzenia osób pracujących na rzecz parafii (za miesiąc luty), za ogrzewanie domu parafialnego (za miesiąc 3,6 tys. zł), opłaty stałe na kurię i seminarium, podatek od nieruchomości, serwis gwarancyjny kserokopiarki.
  10. Informujemy, że Towarzystwo Miłośników Szczawna-Zdroju zaprasza do udziału w konkursie na palmę wielkanocną. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Towarzystwa. 27 marca br. nastąpi rozstrzygnięcie konkursu, a w niedzielę palmową odbędzie się uroczysta procesja z palmami do naszego kościoła.
  11. Bardzo prosimy w imieniu Parafialnej Grupy Caritas o pomoc w przygotowaniu paczek świątecznych dla osób uboższych. Akcja Podaruj przynajmniej 1 kg ryżu będzie trwała do końca IV tygodnia wielkopostnego. Ofiary możemy składać do skarbony pod chórem, przy figurze św. Antoniego. Dziękuję za życzliwość i wsparcie. W ostatnim czasie złożono blisko 1 000 zł. Grupa Caritas prowadzi przy kościele zbiórkę wspierającą potrzebyjących. Dochód ze sprzedaży świec również będzie przeznaczony na ten cel. Przy kościele są do nabycia kartki świąteczne, z których dochód przeznaczony jest na cele związane z działalnością grup dziecięcych i młodzieżowych działających przy naszej parafii.
  12. Wszystkim parafianom i kuracjuszom życzymy łaski Ducha Świętego i otwartości serca na głoszone Słowo Boże podczas rozpoczętych rekolekcji.