OGŁOSZENIA PARAFIALNE 7 lutego 2016 – V Niedziela Zwykła rok C

7 lutego 2016 – V Niedziela Zwykła rok C

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy 49. Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Po Mszy św. o 12:00 zmiana tajemnic różańcowych. Z racji I. niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 do 17:00. Adorację rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego, a następnie okazja do osobistego wynagrodzenia. O godz. 16:30 Różaniec i Spowiedź Święta.
  3. 10 marca br. przypada Środa Popielcowa. Rozpoczynamy Okres czterdziestodniowego przygotowania do Uroczystości Wielkanocnych – jest to dzień, w którym obowiązuje nas post ścisły. Przykazanie kościelne zobowiązuje nas w tym okresie do powstrzymania się od udziału w zabawach, aż do rozpoczęcia obchodów Wielkanocnych i do praktykowania uczynków pokutnych: postu, modlitwy i jałmużny. Msza św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7:00, 9:00, 17:00 i 19:00.
  4. W czwartek – 11 lutego przypada wspom. NMP z Lourdes XXIV Światowy Dzień Chorego – Msza św. z udzieleniem sakramentu chorych o godz. 17:00. Zapraszamy do udziału we Mszy św. osoby dotknięte chorobą i cierpieniem. Prosimy, aby bliscy dopomogli im przybyć na Mszę św.
  5. Szczególnym dniem w okresie Wielkiego Postu jest każdy piątek, kiedy gromadzimy się na nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Zapraszamy w  piątek o godz. 16:30 dzieci, a o godz. 17:30 dorosłych i młodzież. W niedzielę o godz. 17:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  6. Spowiedź św. od poniedziałku do soboty od godz. 16.30 – 17.00.
  7. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od godz. 18.00 – 19.00.
  8. Są jeszcze wolne intencje na miesiąc luty i marzec, które można zamawiać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
  9. W przyszłą niedzielę – II. miesiąca – po Mszach św. zapowiadana co miesięczna zbiórka ofiar na remont dachu kościoła. Jak dotąd zebraliśmy kwotę 3.830 zł, przekazaną przez parafian podczas kolędy i w kopertach. W przyszłym tygodniu zostanie zakupiony nowy wzmacniacz do naszego kościoła. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają potrzeby materialne naszej parafii.
  10. Również w przyszłą niedzielę przy kościele będzie można nabyć Walentynkowe Pierniki. Dochód z tej akcji zostanie przeznaczony na wyjazd młodzieży naszej parafii na spotkanie z papieżem podczas ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY W KRAKOWIE.
  11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  12. Wszystkim parafianom i kuracjuszom życzymy duchowego oraz owocnego w uczynki miłosierne przeżycia okresu Wielkiego Postu.

OAMDG